Учора в Інституті мистецтвознавста, фольклористики та етнології НАН України почала роботу міжнародна науково-практична конференція на тему актуальних проблем збереження та реставрації пам'яток народної культури, присвячена 30-й річниці найбільшого в Україні Музею народної архітектури та побуту, розташованого біля київського села Пирогів. Конференція триватиме три дні. Вже вчора, 1 вересня, учасники заходу на чолі з провідними українськими вченими, академіками Г. А. Скрипником, П. П. Толочком, П. Т. Троньком, вислухали цілу низку наукових доповідей. У конференції взяли участь не лише діячі з України, а й з інших країн. Зокрема Мирослав Салига зі Свидника (Словаччина) розповів про п'ятдесятирічний досвід роботи Українського музею в Словаччині.
Але якщо конференція розрахована переважно на вузьке, питомо наукове коло, то звичайні українці, кияни та гості столиці, матимуть змогу сьогодні та завтра (2 та 3 вересня) відвідати святковий Осінній ярмарок у Музеї народної архітектури та побуту. Цього року в ньому візьме участь рекордне число майстрів із різних куточків України. Їх буде понад 600.
В експозиції «Середня Наддніпрянщина» з відвідувачами ярмаркуватимуть гончарі з Опішні та Василькова, вишивальниці та ткалі з Решетилівки, Богуслава, Косова, різбярі з Чернігівщини, Івано-Франківщини, майстри плетіння з соломи, лози, коріння сосни та писанкарі. Майстри не лише запропонують відвідувачам свої вироби, а й проведуть майстер-класи, себто продемонструють процес їх виготовлення. Тому хтозна, можливо, після цього ярмарку з'являться в Україні нові майстри з майстренятами.
Цього року на ярмарок привезуть також свої вироби майстри з Воронежчини та Далекого Сходу, а також кримськотатарські майстри.