В'ячеслав Брюховецький: Проукраїнської освіти конче потребує Україна

В'ячеслав Брюховецький: Проукраїнської освіти конче потребує Україна

Президент Києво-Могилянської академії планує відродити Кримсько-татарський університет у Бахчисараї та відкрити філії КМА в Донецьку, Запоріжжі, Севастополі. Про це В'ячеслав Брюховецький розповів на прес-конференції, що відбулася вчора в приміщенні інтернет-газети «Оглядач». «Найбільшою проблемою України на сході та півдні в найближчі десять років буде не Чорноморський флот — він і так поступово перегниє і відімре, а те, що Донбас і особливо Крим не інтегровані в Україну», — поділився думками В'ячеслав Степанович.

А іранський корабель пливе

А іранський корабель пливе

Учора сплив термін, у межах якого Іран, відповідно до рішення Ради Безпеки ООН, мав припинити роботи зi збагачення урану. У разі відмови офіційного Тегерана припинити переробку ядерного пального, країні загрожують міжнародні санкції, але рішення про їх запровадження повинне обговорюватися окремо. Наразі Іран не демонструє жодного бажання виконувати резолюцію РБ ООН: президент Махмуд Ахмадінеджад відкинув усі вимоги до його країни. Більше того, Іран демонстративно ігнорує резолюцію: тиждень тому було відкрито нове підприємство з переробки важкої води, побічним продуктом якої може бути плутоній, що може використовуватися і не в мирних цілях.

Польська і трохи офшорна «Буква»

Польська і трохи офшорна «Буква»

Польська компанія «Емпік», яке веде свій родовід ще з соціалістичних часів, коли радувала поляків західною пресою, а в посткомуністичні часи стала дочірньою компанією інвестиційного фонду NFI Empik Media&Fashion, планує увійти на український ринок, повідомляє сайт Кореспондент.net. Компанія, яка займається продажем книг, преси, ігрових та музичних дисків, уже увійшла на німецький ринок: у березні цього року відкрила в Берліні свій магазин «Смик». А тепер має наміри інвестувати 11 млн. доларів в Україні.

Спонсор лавки — баба Фіма

Спонсор лавки — баба Фіма

Міський голова Тернополя Роман Заставний виступив з оригінальною ініціативою щодо благоустрою обласного центру. Коштів для цього в бюджеті хронічно бракує, а практика «випрошування-примушування» щодо підприємців довела свою низьку ефективність. Тому нова влада вирішила піти дещо іншим шляхом — взаємної зацікавленості. Найближчими днями вона звернеться до підприємців та фірм міста з пропозицією взяти посильну участь в облаштуванні тернопільських вулиць, площ, скверів та парків взамін на безкоштовну і безстрокову рекламу саме в місцях, так би мовити, прикладання зусиль. Тобто якщо котрась фірма, приміром, готова виготовити чи закупити лавочки для скверу, то вона матиме повне право розмістити на кожній iз них свою назву чи логотип, відтак вони красуватимуться, доки ті лавочки там стоятимуть.

«Золоті» метри

«Золоті» метри

Головне управління цінової політики КМДА починає здійснювати свої погрози. «УМ» вже публікувала прогнози начальника цього відомства Василя Яструбинського щодо поступового підвищення цін на всі види комунпослуг у Києві. На черзі квартплата: вже підписане відповідне розпорядження голови КМДА Леоніда Черновецького, яке опублікувала газета «Хрещатик».

«Анафема» скульптурі«Анафема» скульптурі

«Анафема» скульптурі«Анафема» скульптурі

Днями Московська патріархія знову «вгрузла в політику». Замість турботи про духовне окормлення своєї пастви, про стратегію війни з абортами, теленасильством і рекламою горілки церковники чомусь узялися за організацію масових протестів проти встановлення пам'ятника. І то кому! Українському гетьманові-меценату, покровителю українського православ'я, чиїм коштом збудовано і відремонтовано десятки церков — кафедральний собор у Переяславі, Троїцький собор у Чернігові, дзвіницю Свято-Софійського собору, Богоявленську церкву Братського монастиря, мур Києво-Печерської лаври з надбрамною церквою (після 1709 року, впродовж 200 років у них же проклинали гетьмана-мецената)... Стараннями Мазепи Києво-Могилянська колегія у 1694 році отримала статус академії, ставши першим у Східній Європі вищим навчальним закладом. З 1731 року європейські класики пишуть поеми й романи про Мазепу (Вольтер, Байрон, Рилєєв, Віктор Гюго, Юліуш Словацький), створюють опери й симфонії.

Діти Лева

Діти Лева

750-річчя Львова бучно святкуватиметься 30 вересня—1 жовтня. На заходи, заплановані місцевою владою, буде виділено 350—400 тис. доларів. Як кажуть організатори, родзинкою свята стане демонстрація на площі перед Оперним театром історії міста в картинках, які транслюватимуть гігантські прожектори в обрамленні світломузики.

Ходи до церкви за порадою чорта

Ходи до церкви за порадою чорта

Храм святого Миколая, що в Тисменицькому районі Івано-Франківщини, став останньою культовою спорудою, яку намагався осквернити своєю злодійською присутністю 35-річний мешканець Покуття. Про підозрілого чужинця, котрий вештався вулицями села Красилівка, повідомили в міліцію — попередньої ночі хтось намагався проникнути в місцеву церкву і поцупив два дюралюмінієві хрести на цвинтарі.

Із шаблею на вічному коні

Із шаблею на вічному коні

Про необхідність спорудження монумента славетному козацькому полковнику Івану Богуну, який відзначився при обороні Вінниці у березні 1651 року, у місті розмови ходили давно, але до діла не доходило — при урочистостях, пов'язаних із добою Хмельниччини, обмежувалися скромним пам'ятним знаком на честь 300-ліття героїчних подій (і це при тому, що погруддя його стоїть у селі Кальник Іллінецького району — колишньому полковому місті).

Супермайстер і зірка Маргарита

Супермайстер і зірка Маргарита

Славетний британський композитор Ендрю Ллойд Веббер планує створити мюзикл за мотивами одного з найбільших шедеврів світової літератури, роману Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита». Творець таких сценічних хітів ХХ століття, як рок-опера «Ісус Христос Суперзірка» та мюзикли «Кішки», «Евіта» і «Привид опери», виклав свої наміри на власному інтернет-сайті.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики