Напередодні професійного свята підприємців голова Київської обладмiнiстрацiї Віра Ульянченко привітала найуспішніших підприємців області. Вона переконана, що Київщина в недалекому майбутньому стане привабливішою для інвесторів, ніж столиця.
У Київській області підприємці здійснюють непогані фінансові вливання. Так, за минулий рік ними сплачено 308 млн. гривень податків. Більш ніж на сто мільйонів доларів область отримала іноземих інвестицій. За рік кількість приватних підприємств у Київській області збільшилася на 12 відсотків, таким чином на сьогодні в області діє 80 тисяч ПП. Частка податкового надходження від приватних підприємств складає 29,4 відсотка, а в деяких містах сягає 70.
Найуспішнішим підприємцям області (а це директори та власники підприємств, які відзначилися своєю благочинною діяльністю чи відрахували найбільшу суму податку в обласний бюджет) вручали грамоти, квіти, іменні годинники. Серед перерахованих сфер діяльності підприємців найчастіше називали торгівлю, харчову промисловість (пекарні, теплиці), виробництво меблів та будматеріалів, транспортні послуги (як ремонтні, так і з перевезення).
Віра Ульянченко закликала підприємців підтримати ініціативу обласної влади та перерахувати свою одноденну зарплату на користь обласної школи-інтернату для сліпих дітей. Це стане найкращим подарунком до 1 вересня для учнів цієї школи.
Тим часом в Україні більшість підприємців вважає, що ситуація за останні два роки не покращилася. 24 відсотки вважають, що стосунки на осі держава — приватний підприємець погіршилися, а 61 відсоток — що залишилися незмінними з кучмістських часів. Це дані дослідження, проведеного Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Кількість податкових перевірок цього року збільшилася і становить 3,7 перевірок на підприємство на рік. Лише три відсотки опитаних підприємців відзначили, що не платили посадовцям неофіційно. Ті ж, хто був змушений давати хабарі, зазначили, що в середньому на ці «неофіційні виплати» йде близько 10 відсотків прибутку підприємства.
І все ж відчутне полегшеня для підприємців принесла процедура введення так званого єдиного вікна реєстрації. Спростилася також процедура отримання дозволів.
У Рейтингу перспективної конкурентоздатності за 2005 рік Україна займала 84-те місце — трохи вище, ніж у 2004-му, але все ще позаду Пакистану, Молдови, Вірменії та Росії.
Віра Ульянченко подарувала підприємцям Київщини годинники і квіти. (Фото Сергія ТЕСЛЕНКА)