Кількість школярів зменшується
У новому навчальному році за парти сядуть 5,1 мільйона школярів. На жаль, з року в рік кількість учнів у школах України скорочується. Так, за словами міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка, цього року до школи піде 380 тисяч першокласників. Першачків поменшає вдвічі порівняно з показниками п'ятирічної давності та майже на 16 тисяч порівняно з минулим роком.
Загалом же 1 вересня 2006 року почнуть роботу більше ніж 20,5 тисячі загальноосвітніх закладів, які приймуть майже 5,06 мільйона учнів. Це на 140 тисяч менше, ніж минулоріч. На Тернопільщіні закрили дві школи у Збаразькому та Теребовлянському районі. В одній з цих шкіл вчилося всього двоє учнів. А закривають школи у тому випадку, якщо вчиться у ній менше п'яти дітей. Натомість в області відкриють школу у Зборівському районі. Відвідуватимуть її 16 дітей. За даними Міносвіти, в Україні до 1 вересня відкриють більше 30 нових шкіл, у яких навчатимуться близько 5 тисяч дітей.
Не відбирайте шкільну землю
Не секрет, що ринкова вартість землі під Києвом постійно зростає. Через це в таких містах, як Бровари, Бориспіль, Боярка трапляються випадки відчуження шкільних земельних дiлянок. Щоб запобігти цьому, школи хочуть отримати державні акти на право постійного користування землею.
Тим часом для львівських шкіл ліцензовані організації вже почали виготовляти технічну документацію на видачу державних актів на право постійного користування землею. Передати землю в постійне користування школам планують до літа 2007 року.
«Матчастина»
Міський голова Тернополя Роман Заставний хотів би забезпечити всі школи області засобами для очищення води. Він же не дуже задоволений підготовкою шкіл до початку навчального року. Адже в класах ремонти зроблено, а на спортивні майданчики, актові зали, їдальні, роздягальні коштів не вистачило.
У Криму досі у двох школах — пічне опалення. Про це розповів перший заступник міністра освіти Криму Володимир Каврайський. Минулого року грубками опалювали 9 шкіл у сільській місцевості.
Автобус від «Богдана»
Тендер Міносвіти України на виробництво «шкільних» автобусів виграли три підприємства — корпорація «АІС» (поставить в Україну 50 автобусів), корпорація «Богдан» (поставить 60 автобусів) і ЗАТ «Завод комунального транспорту» (одержав замовлення на виготовлення АХ045 — 200 штук та АХ064 — 102 штуки). Спецавтобуси «Богдан» мають пристосування для перевезення дітей-інвалідів, їх оснащено підйомним пристроєм. На автобусах розмістять спеціальні позначки, які сигналізуватимуть іншим водіям, що тут перевозять дітей.
Цього року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання автобусів становить 68 млн. гривень.
Тим часом 60 вiдсотків учнів Чернівецької області не мають чим добиратися до віддалених шкіл. Для 9 тисяч учнів, які живуть далеко від шкіл, виділено лише сім автобусів, потрібно ж ще мінімум 8—10 машин.