Міністерство освіти і науки розповсюдило заяву, в якій попередило: тими, хто продаватиме підручники для 6-го класу, видані за держзамовленням, займуться правоохоронні органи. МОН попередило батьків, що купувати підручники для шестикласників не треба, адже діти будуть забезпечені цими книжками стовідсотково. Громадськість може звернутися до Міністерства освіти за телефоном: 486-55-18, якщо побачить продаж підручників, виданих за держзамовленням або якщо в школах шестикласників не забезпечать підручниками.
Цікаво, що імена авторів цих підручників та видавництв, які випустили їх у світ, ми дізнаємося лише після того, як шестикласники сядуть за парти. Чому? Та тому, що список переможців конкурсу підручників для шостого класу так і не було оприлюднено. Так що з'ясувати, які книги видано за держзамовленням, а які ні — досить проблематично. На самих підручниках відповідної позначки немає, тому правоохоронців теоретично може зацiкавити будь-який підручник для 6-го класу, який з'явиться на базарі.
І ще. Що робити тим шестикласникам, які зіпсують свій підручник? Раніше батьки просто купували інший. Тепер же учням варто ще пильніше дбати про шкільні книжки, адже вони стають у буквальному сенсі цього слова незамінними.
А ТИМ ЧАСОМ...
Без «Букваря»
Цього року Міністерство освіти не вручатиме традиційний подарунок «першачкам» — «Буквар». Якщо в областях діти й отримають цю «першу книжку школяра», то лише завдяки ініціативі місцевих рад та коштом місцевих бюджетів. Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко на брифінгу пояснив, що держава і так щороку друкувала по 600 тисяч «Букварів», тож тепер «є сім'ї, в яких по три «Букварі», тим часом як у бібліотеках немає книжок українських класиків, хрестоматій». Ціна «Букваря» на столичних книжкових ринках коливається від 19 до 25 гривень.