Асамблея Міжнародного астрономічного союзу в Празі, куди з'їхалися 2500 астрономів з 75 країн світу, дискутувала щодо нової дефініції планет Сонячної системи. Очікували, що астрономи або розширять склад Сонячної системи з дев'яти до дванадцяти планет за рахунок включення трьох менших небесних тіл, або скоротять до восьми за рахунок виключення найменшої з планет - Плутона. Позавчора, після десяти днів дискусій, голосування вирішило суперечку на користь другої пропозиції: Плутон позбавлено статусу планети Сонячної системи. Тепер його можна називати лише «карликовою планетою». Час переписувати шкільні підручники.
Плутон, якого 1930 року відкрив американський астроном Клайд Томбо, дійсно значно менший за інші планети нашої системи. Щоб у майбутньому уникнути суперечок, астрономи випрацювали в Празі три головні принципи, за якими космічне тіло можна вважати планетою: об'єкт повинен перебувати на орбіті навколо зірки, але сам не повинен бути зіркою; він мусить мати достатню масу, щоб його власна гравітація дозволяла зберігати більш-менш сферичну форму; на його орбіті не повинно бути інших небесних тіл. Плутон не відповідає планетному статусу за третім параметром: орбіта цієї планети перетинається з орбітою Нептуна. Таким чином, тепер в Сонячній системі залишилося лише вісім планет: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Земля, Венера, Марс і Меркурій.
Відтак Плутон переходить у «другу лігу» планет - карликових. Сюди входять Харон (якого до останннього часу вважали супутником Плутона, хоча він майже такого ж розміру), найбільший в Сонячній системі астероїд Церера та нещодавно відкритий на околицях Сонячної системи об'єкт під номером UB313, який має умовну назву Ксена, або Зена.