Формальне святкування державних свят неабияк надокучило рівненським організаторам урочистостей до 15-річчя незалежності України. Щоб із пасивних глядачів рівняни стали безпосередніми й активними учасниками дійства, а водночас прославили Рівне на всю Україну, вирішено було... піти на рекорд. Кожен, хто прийде на центральний майдан міста у вишиванці чи вишитому вбранні, зможе долучитися до встановлення рекорду — «Найбільша кількість людей у вишиванках, зібраних в одному місці». Саме так звучить офіційна назва майбутнього рекорду, який буде внесено до «Книги рекордів України». Туди вже подано відповідну заявку. Всіх учасників реєструватимуть, працюватиме спеціальна комісія — організатори рекорду дуже відповідально підходять до цього проекту.
Підготовку до встановлення «вишитого рекорду» в Рівному проводить популярна радіостанція «Трек». Її директор Галина Кульчинська стверджує, що досі спроб встановлення такого рекорду не було: «Ми перші, кому таке спало на думку. Тепер головне — зібрати максимальну кількість людей у вишитих строях і переконати навіть тих, хто, можливо, ніколи не вдягав вишиванки, знайти її, одягнути, взяти рідних та друзів і прийти на майдан. Уявіть, як це буде гарно. Вже знаємо, що будуть люди і з районів Рівненщини, й навіть з інших міст України».
Оголосити про встановлення рекорду і, таким чином, зафіксувати його організатори планують о 15.00, але для цього, починаючи з 12.00, пройде реєстрація всіх учасників акції — у вишиванках та вишитому вбранні. Тим часом на майдані Незалежності пройде урочиста частина свята, концерт, а після оголошення точного числа рекордсменів між ними розіграють призи, які надали міська влада Рівного, облрада та облдержадміністрація. До того ж виявилося, що керівництво міста та області саме збиралося у повному складі вийти цьогоріч на майдан Незалежності у вишиванках, так що ідею встановити у Рівному «Вишитий рекорд-2006» підтримало з неабияким ентузіазмом.
А от у кого вишиванки немає, Галина Кульчинська радить постаратися її терміново позичити, купити або спробувати вишити. «Правду кажучи, я думаю, що в кожного українця мала б бути вишиванка. Це як кілти у шотландців, чи кімоно у японців, чи національний одяг у баварців. Треба справді щось робити, щоб у людей пробуджувати інтерес до всього українського. І наш «Вишитий рекорд-2006» саме це і має за мету. Переконана, що всі разом ми не лише встановимо рекорд, а й влаштуємо справжнє свято на День незалежності України», — каже Галина.