Уперше українці завтра відзначатимуть День прапора. Де і за скільки можна придбати прапор у столиці, з'ясовувала «УМ».
Придбати жовто-блакитний стяг кияни можуть у самому серці міста. Узяти хоча б підземний перехід на розі Хрещатика та вулиці Богдана Хмельницького — там розташувалися дві ятки з державною символікою. Прапор стандартного розміру (приблизно 80х150 см) коштує 50 гривень. Маленькі прапорці — 2—3 гривні. Під майданом Незалежності, у переході, «стандартний» двоколор коштує вже 25 гривень, а от біля Головпоштамту можна знайти українські прапори, прикрашені ще й тризубом. За такі продавці пропонують викласти по 30 гривень. Для заощадливих людей тут існує інша пропозиція — можна придбати прапор без герба, але за 15 гривень.
На Андріївському узвозі серед «традиційних українських» матрьошок та будьонівок знайти державну символіку можливо. Торгові місця з таким товаром компактно розташувалися вгорі вулиці. Везіння знаходити прапори «подешевше» себе вичерпує — тут ціни можуть сягати 75 гривень. Саме стільки коштує прапор із гербом, на додачу оздоблений бахромою з трьох боків. Але справжні патріоти грошей не шкодують — просто на очах один із таких погоджується на покупку. Проте реалізатор Роман стверджує, що оголошення про нове свято — День прапора — на жвавість торгівлі поки що не вплинуло. А от найбільших позначок рівень продажів на узвозі сягнув під час виборів — навіть у період футбольної лихоманки не було стільки охочих до синьо-жовтого.
Та найбільший і за габаритами, і за ціною прапор нам вдалося знайти у ЦУМі. Велетень розміром 1,5х2,25 метра майорить серед відділу канцтоварів на другому поверсі універмагу. За нього мусите викласти з власної кишені аж 191 гривню 40 копійок.
Якщо ж вам не до смаку запропоновані варіанти, найпростіший шлях із гідністю відсвяткувати День прапора — пошити цей символ власноруч. У київських крамницях необхідна тканина коштуватиме близько 18—20 грн. за метр.
А ТИМ ЧАСОМ...
Із нагоди Дня державного прапора України у центрі Києва відбудеться автопробіг. Акція стартує о 15.00 біля приміщення Київради, де свого часу вперше було піднято жовто-синє знамено. В урочистому марші будуть задіяні дві спеціалізовані відкриті машини, в яких стоятимуть прапороносці. Ще в п'ятьох автомобілях супроводу їхатимуть 15 відомих українців, які зробили особливий внесок у розбудову незалежної України, та кияни, на честь перемоги яких піднімався державний прапор України за кордоном. Урочистий ескорт проїде: Хрещатиком до площі Слави, далі до площі Лесі Українки і через бульвар імені Лесі повз Бессарабку, бульваром Шевченка рушить до площі Перемоги. Біля пам'ятників Тарасові Шевченку та Михайлу Грушевському учасники автопробігу покладуть квіти, повідомляє прес-служба КМДА.