Допоки існуватиме поняття «злочинність», доти професія міліціонер буде однією з найризикованіших для життя. За роки незалежності в Україні під час виконання службових обов'язків загинув 891 працівник міліції, 5 917 отримали поранення. Тільки нинішнього року в МВС недорахувалися дев'яти міліціонерів, поранено і травмовано 138 працівників.
Як повідомляє Департамент зв'язків з громадськістю МВС, збереження життя співробітників міліції залишається найважливішим пріоритетом у роботі керівників органів внутрішніх справ. Міністерство внутрішніх справ, його підрозділи на місцях разом з обласними, міськими адміністраціями ведуть активну роботу із соціального захисту цієї категорії громадян. Сім'ї загиблих працівників оточені постійною турботою і підтримкою. В усіх областях родинам, що живуть у сільській місцевості, надається посильна допомога в забезпеченні паливом, обробці присадибних ділянок, ремонті житла. Члени родин, за можливістю, забезпечуються одягом і взуттям, а діти шкільного віку перед початком навчального року — шкільним приладдям.
Шість років тому при Національній академії внутрішніх справ було відкрито Юридичний ліцей для навчання дітей з родин постраждалих працівників. Сьогодні в його стінах продовжують навчання 113 дітей, батьки яких загинули чи отримали поранення. Нинішнього року на навчання вступило ще 53 напівсироти, які перебувають на повному державному забезпеченні.
Усі родини загиблих, в яких виховують неповнолітніх дітей, отримуюють грошову допомогу. Для цього залучаються можливості й інших міністерств і відомств, місцевих органів влади та спонсорські внески.
У переддень Дня пам'яті в МВС наголошують: нам усім потрібно усвідомити, що будь-яка підтримка ніколи не замінить дітям — батька, дружині — чоловіка, а матері — сина. Вони назавжди залишаться у їхній пам'яті.