Школи вже незабаром не відлякуватимуть учителів мізерними зарплатами. Як запевнив міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко, до грудня цього року мінімум середньої зарплатні освітянина становитиме 930 гривень (станом на 1 липня вона становила 852 гривні). А у вищій школі середня зарплата викладачів буде 1700 гривень. Як вважає міністр, професію вчителя потрібно популяризувати, а працівників підтримувати та заохочувати різними преміями (планується запровадження регіональних), надавати службове житло.
Показник плинності кадрів у галузі залишається тривожним — 15 тисяч осіб звільнилися за цей рік. Щоб покращити кадрово-освітній потенціал шкіл, МОН планує запровадження тристоронніх договорів: студент — ВНЗ — роботодавець. Приваблювати в школу молодого фахівця будуть, зокрема, житлом. Щоправда, за минулий рік виділили всього 600 квартир, тоді як на нього претендують 20 тисяч учителів.
Сьогодні 86 відсотків учителів мають вищу освіту, 14 відсотків педагогів — пенсіонери. Ретельний аналіз кадрової ситуації треба робити в регіонах, підкреслює Ніколаєнко. Щоб знати, випуски яких спеціалістів скорочувати, а кого не вистачає. Приміром, математиків та фахівців природничих наук не вистачає, тому ці спеціальності отримають переваги у розвитку. Саме за цими галузями — майбутнє, а вони не вивчаються, не розвиваються на належному рівні.
Міністр також сказав, що, можливо, для випускників обов'язковим буде екзамен з математики, наприклад, двох рівнів — для гуманітаріїв — трохи слабшого рівня, а для сильніших учнів — складнішого.