У Верховній Раді оголошено перерву
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Перше призначення Віктора Януковича мешканці прилеглих до столичної Бессарабки вуличок і досі асоціюють насамперед із безсонною ніччю: «ошалєлиє» від щастя «донецькі», які сприйняли прихід «свого пацана» на чоло Кабміну як «взяття Києва», до ранку катали центром міста на розкішних джипах і мерсах, голосно сигналячи.
Другий прихід Віктора Януковича у владу його «корєша» принаймні позірно сприйняли значно спокійніше. І це при тому, що цього разу перемога значно важливіша й помітніша. Адже Президент Ющенко порівняно з Кучмою позбавлений владних повноважень на три чверті. Замість гучних реляцій (ювілей «Шахтаря» не рахується) «донецькі» просто розставляють на всі важливі посади свої, перевірені кадри.
Так, учора міністр палива й енергетики Юрій Бойко представив нового голову правління національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Володимира Шелудченка. Пан Шелудченко закінчив Донецький політех, працював, зокрема, в «Донецькоблгазі», був і першим заступником керівника «Нафтогазу» — з січня 2003-го по квітень 2005 року.
На «Укравтодор» — Державну службу автомобільних доріг, яка є основним будівельником доріг в Україні, — Кабмін замість звільненого Вадима Гуржоса призначив Володимира Демішкана. Пан Демішкан також закінчив Донецький політехнічний інститут і з 2001 по 2004 рік уже очолював «Укравтодор». На жаль, згодом його керування ознаменувалося скандалом: після приходу у владу «помаранчевої» команди МВС повідомило, що протягом 2004 року посадовці Державної служби автодоріг разом із ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» зобов'язали керівників дочірніх підприємств оплатити одній з авіакомпаній України аерофотозйомки. З різних регіонів держави туди було перераховано коштів на загальну суму 50 млн. грн., а згодом перевірка встановила, що такої авіакомпанії не існує. Зібрані ж гроші нібито були спрямовані на фінансування ясно чиєї виборчої кампанії...
«Не гонить» порожняк відтепер і Держмитслужба: тут на зміну першому заступнику голови Олександру Федорову (він залишився «звичайним» заступником) прийшов Руслан Черкаський — раніше він обіймав посаду начальника Донецької митниці.
Першим заступником гендиректора «Укрзалізниці» призначено Володимира Козака — нардепа від Партії регіонів, екс-директора корпорації «Міжрегіональний промисловий союз» з центральним офісом у Донецьку, яка входить у контрольовану компанією Ріната Ахметова СКМ групу «Емброл».
У Міністерстві праці та соціальної політики, очолюваному есдеком (об'єднаним) Михайлом Папієвим, першим заступником міністра стала Лідія Дроздова — член Партії регіонів й депутатка Донецької облради, «простими» заступниками призначені Кирило Крищенко й Георгій Галиця, які вже працювали у минулому уряді Януковича.
Заступником голови Державної податкової адміністрації України, яку, нагадаємо, очолив «свій» Анатолій Брезвін, і водночас начальником податкової міліції став Валерій Корячкін (раніше працював заступником начальника управління податкової міліції ДНА в Донецькій області).
Соціалістичному міністрові освіти Станіславу Ніколаєнку в заступники призначили колишнього начальника управління освіти й науки Донецької облдержадміністрації Валентина Тесленка.
Першим заступником міністра охорони довкілля став Святослав Куруленко, який з листопада 2003 по квітень 2005 рр. обіймав посаду «простого» заступника в тому ж міністерстві, а перед тим працював начальником Державного управління екології і природних ресурсів у Донецькій області.
У Міністерство аграрної політики повернулися призначені першим заступником Борис Супіханов (у 1998—1999 був міністром АПК, а за часів прем'єрства Януковича — його радником) та Сергій Мельник — екс-заступник міністра АПК в попередньому уряді Віктора Федоровича.
До слова, нинішніми радниками Прем'єр-міністра знову призначена вірна екс-прес-секретар Януковича Ганна Герман (на громадських засадах) та відомий ще з часів Кучми екс-куратор відповідного відділу в Адміністрації Президента Анатолій Орел (радник із зовнішньополітичних питань), затятий опонент нинішнього міністра закордонних справ Бориса Тарасюка.
Ну і, нарешті, начальником Управління з питань діяльності органів юстиції та правоохоронних органів секретаріату Кабінету Міністрів став Микола Плеханов. Улітку 2004 року пан Плеханов, тоді ще начальник УМВС у Сумській області, віддавав наказ розігнати студентське наметове містечко, яке протестувало проти об'єднання вузів у Сумах. Той студентський протест і досі вважається одним із рушіїв Помаранчевої революції...
Далі — буде.
Десятеро депутатів Верховної Ради просять парламент достроково припинити їхні депутатські повноваження у зв'язку з переходом на роботу до Кабінету Міністрів. Як повідомили пресі в парламентському Комітеті з регламенту, депутатської етики й забезпечення діяльності Верховної Ради, відповідні заяви подали Віктор Янукович, Микола Азаров, Андрій Клюєв, Володимир Рибак, Василь Джарти, Сергій Тулуб (усі — фракція Партії регіонів), Станіслав Ніколаєнко та Микола Рудьковський (фракція Соцпартії) та Борис Тарасюк і Юрій Павленко від «Нашої України». Від призначеного міністром юстиції «нашоукраїнця» Романа Зварича заяви про складення мандату народного депутата поки що не надходило.
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>
Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>
Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>
Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>