Чим далі в Гетеборг — тим більше нагород

11.08.2006

«Бронзовий» фініш Тетяни Терещук (праворуч). (Фото РЕЙТЕР.)

У середу на чемпіонаті Європи в Гетеборзі домінували росіяни, які здобули за один день 3 золоті, 3 срібні та 2 бронзові нагороди. Сподівалися бодай на одну золоту медаль і ми. Але Іван Гешко у важкому суперництві з дуетом агресивних іспанців на дистанції 1500 м прибіг до фінішу другим — 3.39,50. Виграв тут француз Баала. Він більшу частину забігу «сидів» за спинами лідерів, а на фініші показав час 3.39,02. «Бронза» — у іспанця Ігеро (3.39,62).

Третьою медаллю українців на ЧЄ-2006 стала «бронза» Тетяни Терещук-Антипової у забігу на 400 м з бар'єрами. Її результат — 54,55 сек. Перемогла ж у цій дисципліні росіянка Ісакова — 53,93, гречанка Халкіа стала другою — 54,02. Ще одна українка Анастасія Рабченюк показала в цьому фіналі восьмий, останній час — 55,74.

Лише за крок до п'єдесталу в потрійному стрибку зупинилася наша Ольга Саладуха, яка залетіла на 14.38  м. Перед нею в підсумковій відомості розташувалися тільки призерки: Лебедєва (Росія) — 15,15 м; Деветці (Греція) — 15,05; П'ятих (Росія) — 15,02.

Інші призери середи. Чоловіки: 400 м з/б — Ракіль (Франція) — 45,02; Фролов (Росія) — 45,09; Джон (Франція) — 45,40; висота  — Сильнов (Росія) — 2,36 м (рекорд Європи); Янку (Чехія) — 2,34; Хольм (Швеція) — 2,34; спис  — Торхільсен (Норвегія) — 88,78 м; Піткямякі (Фінляндія) — 86,44; Железни (Чехія) — 85,92. Жінки: 100 м — Геварт (Бельгія) — 11,06; Григор'єва (Росія) — 11,22; Хабарова (Росія) — 11,22; ходьба на 20 км — Турова (Білорусь) — 1:27.08; Каніськіна (Росія) — 1:28.23; Рігаудо (Італія) — 1:28.37.

Учора до обіду відбулися кваліфікаційні стрибки чоловіків-жердинників. До фіналу з-поміж українців вийшли Олександр Корчмід (5,60 м) та Максим Мазурик (5,55), а ось наш чемпіон Денис Юрченко жодного результату не показав, бо зазнав у секторі травми правого стегна.

Чоловіки зранку вже встигли розіграти медалі у спортивній ходьбі на 50 км: перший — француз Йохан Дініз, «срібло» взяв іспанець Гарсія, «бронзу» — росіянин Андронов. Українці по Гетеборгу на півсотні кілометрів не ходили взагалі.

Поки не почалися вечірні старти, беззаперечними лідерами загального медального заліку були атлети Росії: 5 золотих, 6 срібних, 3 бронзові медалі. Українці — на 12-му місці: 0 — 1 — 2.