Позавчора президент Росії Володимир Путін своїм указом доручив представникам МВС та Міністерства оборони підготувати до 15 грудня цього року план реорганізації Об'єднаного угруповання військ у Чеченській республіці. Як повідомляє «Независимая газета», «одним із головних завдань цього плану має стати виведення з Чечні всіх армійських частин та підрозділів МАС, які перебувають там на тимчасовій основі у зв'язку з проведенням контртерористичної операції». Поетапне виведення російських військ із республіки має бути здійснене в період 2007—2008 років, хоча указ не поширюється на підрозділи, які постійно дислокуються в Чечні. Міністр оборони Росії Сергій Іванов заявив, що з 2008 року на території Чеченської республіки не залишиться жодного солдата строкової служби.
Указ про виведення федеральних військ із Чечні є, швидше, пропагандистським жестом для внутрішнього та зовнішнього вжитку, бо в Чечні постійно «прописані» і залишаться там 42-га мотострілкова дивізія, яка нараховує 13 тис. військовослужбовців, 46-та бригада внутрішніх військ спеціального призначення (11 тисяч бійців), у Моздоку, у Північній Осетії, за кілька хвилин польоту до Чечні базується підрозділ штурмової авіації, в республіці залишаються 17 тисяч міліціонерів, які підпорядковуються прокремлівському правителю Чечні Рамзану Кадирову.
Ангор Шахмурзов, керівник Кабардино-Балкарського регіонального відділення опозиційного Союзу правих сил (СПС), заявив агенції ІА REGNUM: «Указ про виведення військ із Чечні не випадково приурочений до президентських виборів у Росії. В будь-якому випадку — це позитивний момент. Якщо таке рішення є, то для нього є і об'єктивні причини, тобто такий крок продуманий керівництвом країни. А наскільки цей захід виявиться ефективним — покаже найближчий час». Представник СПС вважає виведення російських військ позитивним принаймні з однієї точки зору: «Наявність останніми роками велетенської кількості зброї у мешканців Північного Кавказу, включно з кримінальними структурами, пов'язана з перебуванням у регіоні великої кількості військових підрозділів».
Сергій Семенюта, старший офіцер зі зв'язків із громадськістю Прикордонного управління ФСБ Росії дотримується іншої думки: «Вважаю, що після виведення військ із Чечні там посилиться корумпованість та клановість, яку тепер стримує лише присутність федеральних сил та федеральних чиновників». Професор Кабардино-Балкарського держуніверситету Мурат Хоконов підходить до проблеми більш глобально: «Свого часу Борис Єльцин назвав військовий варіант вирішення чеченської проблеми своєю найбільшою помилкою. Я завжди вважав воєнний шлях вирішення проблем на Північному Кавказі неконструктивним. Убивство окремих лідерів бойовиків проблеми не вирішує і не вирішить. В указі про виведення військ називається період 2007—2008 років, тобто якраз до президентських виборів. Вважаю, що цим і пояснюється поява даного указу. Якби Рамзан Кадиров чи будь-хто інший могли гарантовано утримати владу в Чечні, то федеральних військ там уже давно не було б. Але навряд чи ситуація зміниться до 2008 року».
Указ Путіна вже обростає пропагандистськими акціями. Голова парламенту Чечні Дукваха Абдурахманов повідомив, що 5 вересня в Грозному відбудеться «з'їзд примирення народів Чечні». Попередній подібний захід відбувся в грудні 2002 року і фактично нічого не дав.