Київська міська державна адміністрація зняла обмеження на роздрібні ціни на м'ясо. Нагадаємо, що досі існував граничний рівень роздрібних цін на м'ясо, встановлений КМДА у квітні 2005 року (10 відсотків до повної собівартості). Рішення про зняття цих обмежень для «УМ» прокоментував начальник Головного управління з питань цінової політики столиці Василь Яструбинський: «Повноваження на встановлення граничних цін міській владі були надані відповідною постановою Кабінету Міністрів. У зв'язку з тим, що цю постанову скасовано — наші повноваження втратили чинність, ми відмінили всі граничні роздрібні ціни. Враховуючи, що в місті торговельна мережа насичена досить великою кількістю цієї продукції, вважаю, що такі дії міської влади не призведуть до змін цін у магазинах. На зростання цін може вплинути, наприклад, подорожчання м'ясопродукції, підвищення заробітної плати, зростання транспортних витрат, тобто всі ці чинники, які призведуть до зростання закупівельних цін у селян».
На столичних ринках, де побувала кореспондент «УМ», м'яса сьогодні вдосталь: більшість селян у цей час ріжуть свиней та худобу, щоб на виручені кошти зібрати дітей у школи та ВНЗ. А ось покупців не так і багато — городяни пороз'їжджалися на відпочинок. Купити м'ясо пропонують за досить помірними цінами: свинина — ребро — коштує від 20 до 24 грн./кг, лопатка — від 20 до 27 грн./кг, вирізка — від 28 до 36 грн./кг; яловичина — ребро — від 8 до 18 грн./кг, грудинка — від 13 до 16 грн./кг, лопатка — від 22 до 27 грн./кг, вирізка — від 20 до 27 грн./кг. Курку можна придбати за 10—15 грн./кг, качка, гуска чи індик обійдеться покупцеві в середньому в 20 грн./кг. Сало на столичних ринках коштує від 8 до 15 грн./кг. Під кінець дня м'ясо продають значно дешевше, тому що в спекотні дні воно швидко псується.
Як вплине скасування граничних цін на вартість м'яса, кореспондент «УМ» поцікавилася у продавців. Більшість із них схильна вважати, що цей продукт у подальшому дорожчатиме. Насамперед, це пов'язано з подорожчанням пального, зерна, хліба, кормів. За словами селян, у травні комбікорм коштував 550 гривень за тонну, у червні ціна сягнула 700 гривень, зараз його вартість становить 950 гривень за тонну. Тримати живність за таких умов стало дуже невигідно (у селян на місцях закуповують худобу та свиней у середньому по 8 гривень за кілограм живої ваги), тому в багатьох немає бажання займатися тваринництвом. А зменшення пропозиції, відповідно, може призвести і до зростання цін на м'ясо.
Оксана ДІДУХ.