У вівторок у Полтаві поховали рядового Руслана Пащенка, застреленого черговим майором. Нагадаємо, офіцер вистрелив 19-річному солдату з табельної зброї в потилицю тільки за те, що підлеглий не виконав його наказ вимкнути телевізор. Військова прокуратура Полтавського гарнізону порушила кримінальну справу за фактом убивства. Як уточнив прокурор Полтавського гарнізону Володимир Калусенко, справу порушили за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу (навмисне вбивство), за якою винуватцю трагедії «світить» від семи до п'ятнадцяти років позбавлення волі.
Наразі головні зусилля багатьох військових і правоохоронців спрямовані на встановлення причин і справжніх обставин надзвичайної події, яка буквально шокувала всю Україну. Після створення керівництвом оборонного відомства спеціальної комісії на Полтавщину приїхав командувач сил підтримки Збройних сил України Станіслав Трегубенко. Він особисто разом із представниками військової частини, де служив Руслан, прийшов до полтавського помешкання батьків загиблого і вибачився перед ними. При цьому пообіцяв достеменно в усьому розібратися і сказати чисту правду про всі без винятку обставини трагедії. Тим паче що, за словами генерал-лейтенента Трегубенка, те жахіття було на очах людей, тож приховування або замовчування чогось практично втрачає сенс. До речі, командира дислокованої у Селищині військової частини вже звільнено із займаної посади.
Досі припущень iз приводу того, що підштовхнуло офіцера зробити фатальний постріл, було два: черговий частини перебував у нетверезому стані або ж у стані психічного розладу. У майора Миколи Веннікова після затримання взяті аналізи на вміст алкоголю і наркотичних речовин у крові і йому призначено психіатричну експертизу. І от уже є результат аналізів. Як з'ясувалося, під час несення служби офіцер був у стані алкогольного сп'яніння — такий висновок зробили у Полтавському обласному наркологічному диспансері, повідомляє УНІАН.
Тим часом батьки загиблого солдата (Руслан у них був єдиною дитиною) мають намір позиватися до Міноборони і вимагати компенсацію за моральну шкоду. Про це родина Пащенків повідомила «Українським новинам». Рідні загиблого вважають, що Руслана можна було врятувати, і висловлюють сумніви щодо оперативності наданої медичної допомоги. Оскільки, мовляв, ті ж медики спочатку запевняли їх у тому, що все необхідне для невідкладної операції у райлікарні є, а потім, уже після приїзду нейрохірурга з обласного центру, з'ясувалося: крові Русланової «рідкісної» групи якраз і не вистачає. Тож найсумніша для рідних звістка про смерть застала їх у той момент, коли вони шукали донорів... За таких обставин не виключено, що невдовзі доведеться з'ясовувати ще й рівень адекватності здійснених для порятунку солдата медичних заходів.