Правопорушники на Луганщині навчилися шкодити рідній державі не лише на землі й під землею. Співробітники Управління Служби безпеки України в Луганській області викрили махінації, що здійснювалися... під водою! Що доволі складно, враховуючи посушливий клімат і дефіцит водоймищ у степовій зоні. Проте голова однієї селищної ради вкупі з мешканцем Слов'яносербського району області примудрилися понишпорити у бюджетній скарбниці саме в «підводний» спосіб.
А починалося все дуже благородно — з того, що голова, дбаючи про інтереси очолюваної ним громади, вибив гроші під газифікацію свого селища. Причому виділеної суми вистачало не лише на власне роботи з доведення блакитного палива до будинків громадян, а ще й на розроблення відповідної проектної документації. Отут зловмисники й знайшли невеличку фінансову шпаринку...
Слід сказати, Луганська область за обсягами газифікації сільських районів посідає одне з чільних місць в Україні, і створення таких проектів вимагає мінімуму зусиль. Але в даному випадку нитку газогону потрібно було прокладати по дну річки, а це вже потребувало більш ретельного підходу до завдання. Та наші «умільці» намацали кримінальну стежину й на дні доволі каламутної донбаської ріки.
Голова селищної ради уклав договір з однією фінансовою структурою, що зобов'язалася підготувати всю проектну документацію підводного переходу. За що отримала, як стверджує прес-секретар УСБУ, «десятки тисяч гривень». Фірма таки впоралася із завданням, надавши всі необхідні креслення, і селищна рада невдовзі відзвітувала перед відповідними інстанціями: «До газифікації готові!». Важко сказати, де «прокололися» автори схеми, але справою зацікавилися правоохоронці. І з'ясувалося, що вищезгадана структура ніякими розробками не займалася. Окрім однієї: схеми, як елегантніше поцупити державні кошти.
Схема й насправді виявилася дотепною: замість платити гроші конструкторам її автори якось зуміли дістати чернетки креслень, зроблених Сіверськодонецькою водолазною станцією, знайшли кресляра, який зміг їх професійно скопіювати й оформити належним чином. Отримавши бюджетні кошти за виконану роботу, фірма оперативно... розчинилася. Мабуть, у каламутній воді тієї самої річки-невелички. А от голові селищної ради розчинитися не світило. І він пішов під статтю за «привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном шляхом зловживання посадовою особою службового становища у великих розмірах». За це йому «світить» від п’яти до восьми років ув'язнення з подальшою забороною займати керівні посади і взагалі займатися певними видами діяльності на термін до трьох років.