З часу початку 12 липня ізраїльської агресії до Лівану і до вчорашнього дня в Лівані загинули 944 цивільні особи, з яких приблизно 30 відсотків становлять діти віком до 12 років, та 29 військових і поліцейських Лівану. До цих трагічних цифр варто додати 53 бійців організації «Хезболла» та семеро бійців союзного їй шиїтського угруповання «Амаль». Під ізраїльськими бомбами також загинули четверо спостерігачів від ООН. Кількість поранених оцінюють у 3 369 осіб. У результаті боїв свої домівки втратили чи змушені були залишити 915 тисяч 792 особи, з яких 220 тисяч залишили територію Лівану. Матеріальні збитки оцінюються приблизно в 2,5 млрд. доларів. Такі цифри подав учора уряд Лівану. Втрати Ізраїлю вбитими становлять 36 цивільних та 61 військовослужбовець. Цей трагічний баланс зростає з кожним днем війни.
Упродовж понеділка в Лівані загинули 49 ліванців. 15 вбитих та 30 поранених дорахувалися лише в результаті бомбардування ізраїльською авіацією бейрутського кварталу Шиях. Починаючи з понеділка, Ізраїль повністю заборонив рух автомобілів (за винятком машин з гуманітарною допомогою) в Лівані південніше ріки Літані. Мешканцям півдня Лівану також заборонено залишати свої будинки після 22.00 і до світанку. Ізраїлю не вдається подолати «Хезболлу», тому ізраїльське керівництво та армія втрачають залишки терпіння і здорового глузду. Міністр оборони Амір Перец попередив, що у разі відсутності впродовж кількох наступних днів дипломатичного розв'язання конфлікту ізраїльська армія значно розширить військову операцію в Лівані.
ООН прагне якомога швидше провести в Раді Безпеки резолюцію iз закликом про негайне припинення боїв, яку минулих вихідних підготували спільно США і Франція. ООН та офіційний Вашингтон здійснюють тиск на Ліван та арабські країни, щоб вони погодилися з текстом проекту резолюції. Ліван відкидає цей проект, оскільки в ньому не міститься згадка про негайне виведення військ Ізраїлю з Лівану. Ізраїль наполягає, що виведе свої окупаційні війська з території сусідньої країни лише після того, як у буферній зоні на півднi Лівану вздовж кордону з Ізраїлем буде розміщено 15-тисячний миротворчий контингент ООН. З огляду на це вчора так і не відбулося голосування проекту резолюції. Міністр закордонних справ Франції Філіпп Дюст-Блазі пообіцяв унести в нього правки, які задовольнять Ліван, зокрема, і про вихід ізраїльської армії з Лівану та про право мільйона ліванських біженців на повернення до своїх домівок. Але відтак не відомо, чи погодяться з таким проектом резолюції Ізраїль та США.
Глави МЗС арабських країн намагалися позавчора в Бейруті провести свій план припинення війни та розмежування ворогуючих сторін. Прем'єр-міністр Лівану Фуад Сініора має свій план закінчення воєнного конфлікту, яким передбачається виведення з території його країни ізраїльських військ, розміщення на кордоні з Ізраїлем миротворчого контингенту ООН, який уже перебуває в Лівані, та регулярних підрозділів ліванської армії і роззброєння «Хезболли». Уряд Лівану вчора наказав провести мобілізацію 15 тисяч резервістів, які мають перебрати контроль над півднем країни до прибуття миротворчого контингенту ООН.
Власні немалі втрати не зупиняють ізраїльське керівництво. Газета «Гаарец» повідомила вчора з посиланням на начальника генштабу, що ізраїльська армія розширить масштаби каральної операції в Лівані, включно із знищенням цивільної інфраструктури країни та її національних й історичних символів. В інтерв'ю німецькому часопису «Вельт ам Зонтаг», яке з'явилося в недільному номері, прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт бундючно закликав лідерів західних країн «не читати проповіді» з приводу того, як вести війну в Лівані та не вбивати місцеве цивільне населення.