У Верховній Раді оголошено перерву
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Прем'єр-міністр
Віктор Янукович
лідер Партії регіонів; керував урядом у 2002—2004 рр.
Перший віце-прем'єр та міністр фінансів
Микола Азаров
квота Партії регіонів; обіймав цю саму посаду в уряді Януковича зразка 2002—2004 рр., був одним із об'єктів найпалкішої критики тодішньої опозиції і Майдану, однак несподівано з'явився на його сцені під час святкування переможного для Помаранчевої революції Нового, 2005, року.
Віце-прем'єр із питань паливно-енергетичного комплексу
Андрій Клюєв
квота Партії регіонів; обіймав цю саму посаду в попередньому уряді Януковича, на президентських виборах-2004 очолював так званий «тіньовий» штаб Януковича, вважається одним із головних політичних «переговорників» ПР, зокрема, входив до переговорної групи щодо створення «широкої» коаліції.
Віце-прем'єр з гуманітарних питань
Дмитро Табачник
квота Партії регіонів; посідав цю саму посаду в попередньому уряді Януковича, на якій, подейкують, непогано збагатився за рахунок роздачі ліцензій на ліки; свого часу очолював Адміністрацію Президента Кучми і вважався однією з найвпливовіших осіб українського політикуму.
Віце-прем'єр і міністр будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства
Володимир Рибак
квота Партії регіонів; входить до «регіональної» верхівки, до 2002 року протягом тривалого часу був міським головою Донецька.
Міністр палива й енергетики
Юрій Бойко
квота Партії регіонів; колишній (у 2002-2005 рр.) голова НАК «Нафтогаз України», на парламентських виборах-2006 на чолі Республіканської партії України входив до блоку «Не так!».
Міністр вугільної промисловості
Сергій Тулуб
квота Партії регіонів; обіймав цю саму посаду, а також посаду міністра палива й енергетики в урядах Віктора Ющенка і Віктора Януковича. Був керівником НАЕК «Енергоатом», протягом тривалого часу всупереч Конституції суміщаючи цю посаду з роботою заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.
Міністр у зв'язках з Верховною Радою
Іван Ткаленко
квота Партії регіонів; обіймав цю саму посаду в попередньому уряді Януковича і був настільки непублічною особою, що широкому загалу запам'ятався тільки своїм призначенням.
Міністр Кабінету Міністрів
Анатолій Толстоухов
квота Партії регіонів; сидів у цьому самому кріслі й за часів попереднього уряду Януковича, де продемонстрував свою вірність патронові, залишаючись у заблокованому «помаранчевими революціонерами» Кабміні до останнього; на парламентських виборах-2006 намагався стати народним депутатом по списку партії «Еко +25%».
Міністр праці й соціальної політики
Михайло Папієв
квота Партії регіонів; у попередній уряд Януковича входив по квоті Соціал-демократичної партії України (об'єднаної), після Помаранчевої революції потрапив у скандал з окулярами (як запевняв тодішній віце-прем'єр Микола Томенко, Папієв був причетний до зникнення 770 тисяч окулярів вартістю 20 мільйонів гривень, закуплених для ветеранів), який, утім, завершився нічим.
Міністр охорони навколишнього середовища
Василь Джарти
квота Партії регіонів; на парламентських виборах-2006 очолював штаб Партії регіонів.
Міністр оборони
Анатолій Гриценко
конституційна квота Президента; працював на цій посаді і в урядах Тимошенко та Єханурова.
Міністр закордонних справ
Борис Тарасюк
конституційна квота Президента; працював на цій посаді і в урядах Тимошенко та Єханурова, як і Гриценко, є затятим прихильником євроінтеграційного курсу України; голова Народного руху.
Міністр внутрішніх справ
Юрій Луценко
квота Президента згідно із домовленостями з Партією регіонів; працював на цій посаді в урядах Тимошенко і Єханурова, не раз присягався, що під началом Януковича працювати не буде. Після вступу Олександра Мороза до «антикризової» коаліції вийшов із Соцпартії; дуже відданий Вікторові Ющенку.
Міністр економіки
Володимир Макуха
квота «Нашої України»; з травня 2006 року був Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії, до того працював заступником міністра закордонних справ; вважається прихильником інтеграції України до ЄЕП.
Міністр юстиції
Роман Зварич
квота «Нашої України»; працював на цій самій посаді в уряді Тимошенко, «прославився» тим, що у своїй біографії вказав неіснуючий диплом Колумбійського університету США.
Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту
Юрій Павленко
квота «Нашої України»; залишився на цій посаді з попереднього уряду.
Міністр культури і туризму
Ігор Ліховий
квота «Нашої України»; залишився на цій посаді з попереднього уряду.
Міністр охорони здоров'я
Юрій Поляченко
Квота «Нашої України»; обіймав цю посаду і в уряді Єханурова; син нардепа від «НУ» і почесного президента «Київміськбуду» Володимира Поляченка.
Міністр з надзвичайних ситуацій
Віктор Балога
квота «Нашої України», працював на цій посаді і в уряді Єханурова.
Міністр промислової політики
Анатолій Головко
квота Комуністичної партії; екс-керівник консорціуму «Металургія», екс-заступник «губернатора» Запоріжжя, людина російського бізнесмена Костянтина Григоришина.
Міністр агропромислового комплексу
Юрій Мельник
квота Комуністичної партії; в уряді Єханурова працював на посаді віце-прем'єра з АПК, з огляду на членство в Українській народній партії є затятим антикомуністом. Подейкують, що свою квоту комуністи банально... продали.
Міністр транспорту і зв'язку
Микола Рудьковський
квота Соціалістичної партії; на виборах-2006 був обраний мером Чернігова, але відмовився від посади на користь депутатства у ВР, відомий як активний лобіст вступу СПУ в коаліцію з ПР, партнер Нестора Шуфрича по нафтових свердловинах на Полтавщині й любитель дуже дорогих костюмів та авто.
Міністр освіти
Станіслав Ніколаєнко
квота Соціалістичної партії; залишився на цій посаді з попереднього уряду.
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>
Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>
Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>
Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>