У відомому грузинському містечку Телавi «поселиться» відома поетеса Леся Українка. Поява її в цій країні невипадкова. У 1903 році поетеса разом зi своїм майбутнім чоловіком Климентом Квіткою вперше відвідала Грузію, а потім через проблеми зі здоров'ям вирішила тут оселитися. Тбілісі, Телаві, Кутаїсі, Хоні, Сурамі — Леся встигла побувати в багатьох містах цієї країни. Цілюще грузинське повітря на перших порах позитивно впливало на її здоров’я. А туга за рідною Україною дала могутній поштовх, — на жаль, останній — її таланту. Саме тут Леся написала знамениту «Лісову пісню», «Камінного господаря», «Ізольду білоруку»... На жаль, з Грузії поетеса повернулася в Україну вже легендою — 1 серпня 1913 року в курортному містечку Сурамі перестало битися її серце. Згодом прах поетеси було перевезено до Києва і перепоховано на Байковому цвинтарі.
Пам'ятник нашій співвітчизниці буде виготовлений на батьківщині (замовником установлення пам'ятника Кабмін визначив Міністерство закордонних справ) та подарований Грузії. Відповідне розпорядження Кабмін підписав 1 серпня — якраз у день смерті видатної українки. Також Кабмін зобов'язав Державну митну службу забезпечити митне оформлення пам'ятника зі стягненням митних зборів за нульовою ставкою.
А ТИМ ЧАСОМ...
Одеса нарешті втілила свою давню мрію — демонтувала пам'ятник Леніну в центрі міста. Сталося це позаминулої ночі. Демонтажу намагалися перешкодити активісти Компартії, однак монумент оточила міліція, і за кілька годин скульптуру розібрали на гранітні блоки і вивезли вантажівками. Власне, компартійці дарма чинили опір цій акції. Адже Леніна, викинутого свого часу на смітник історії, не збираються викинути на цілком реальний смітник. Його лише перенесуть в інше місце. У червні виконком Одеської міськради ухвалив рішення про «переїзд» пам'ятника з Куликового поля в парк Ленінського комсомолу.