Спочатку війна, а потім демократія

Спочатку війна, а потім демократія

«Конфлікт в Іраку не вдасться врегулювати впродовж п'яти чи навіть десяти років», — такий висновок міститься в дипломатичній ноті колишнього посла Великої Британії в Багдаді Вільяма Пейті до британського уряду. Лист, який Пейті написав до уряду Великої Британії наприкінці минулого тижня у зв'язку із закінченням своєї дипломатичної місії в Іраку, мав бути таємницею, але невідомим чином потрапив до рук журналістів Бі-Бі-Сі. Висновки, які робить добре обізнаний з ситуацією в Іраку дипломат, підтверджують найгірші підозри критиків іракської війни. Британське МЗС до цього часу запевняло, що прогнози про дуже затяжний характер іракського конфлікту є перебільшеними і неправдивими.

Могили у Гурбах «розпечатають»

Могили у Гурбах «розпечатають»

Незвичайна експедиція вирушає наступного тижня в урочище Гурби, що у Здолбунівському районі Рівненської області. Хлопці з Координаційного об'єднання молодіжних організацій Рівненщини «Комора» разом iз працівниками обласного краєзнавчого музею мають намір розпочати масштабні пошукові роботи на місці, де 21 — 25 квітня 1944 року в запеклій битві з тодішніми радянськими військами НКВС зійшлися бійці південної групи УПА-Північ «Богун» та з'єднання «Холодний Яр» УПА-Південь.

«Лісова пісня» в Грузії

«Лісова пісня» в Грузії

У відомому грузинському містечку Телавi «поселиться» відома поетеса Леся Українка. Поява її в цій країні невипадкова. У 1903 році поетеса разом зi своїм майбутнім чоловіком Климентом Квіткою вперше відвідала Грузію, а потім через проблеми зі здоров'ям вирішила тут оселитися. Тбілісі, Телаві, Кутаїсі, Хоні, Сурамі — Леся встигла побувати в багатьох містах цієї країни.

Млинці і шаурму женуть з Хрещатика

Млинці і шаурму женуть з Хрещатика

Лише 50 торговельних точок залишиться на Хрещатику і майдані Незалежності після «великої чистки», влаштованої міською владою. Наразі їх тут працює 108. Тож пиво, напої і всіляку «закуску» до них кияни та гості міста можуть купити мало не на кожному кроці. І от з торгівлею на Хрещатику вирішили боротися. У першу чергу — з «некрасивою», тобто такою, що псує вигляд міста і його центральної вулиці.

На заслужений відпочинок — із чистою совістю?

На заслужений відпочинок — із чистою совістю?

Центр громадських зв'язків Управління МВС у Луганській області розповсюдив інформацію про досить нетривіальну кримінальну справу, якою займається місцеве УБОЗ. Борцями з організованою злочинністю виявлена маса фактів незаконного призначення пільгових пенсій. Вони проводили планове «відпрацювання» установ ПФУ з початку нинішнього року і виявили доволі-таки банальну схему: посадові особи Пенсійного фонду та вуглевидобувних підприємств, користуючись сфальсифікованими документами, призначали підвищені пенсії особам, які того явно не заслуговували.

Вакантне місце біля дошки

Вакантне місце біля дошки

Сьогоднішній випускник педагогічного училища чи інституту, навіть якщо він навчався за державні кошти й сумлінно отримував стипендію, зазвичай не рветься працювати за спеціальністю, й особливо важко змусити колишнього студента сіяти вічне, добре й мудре у голови сільських школярів. «Каральних» операцій з боку рідної держави молодь не боїться — для того щоб відмахнутися від надокучливого відділу освіти, достатньо дістати (купити?) довідку про працевлаштування у якомусь навчальному закладі. Всі задоволені: канцелярія має довідку, випускник — свободу у виборі заняття, ось тільки школи напередодні Свята першого дзвоника практично завжди мають «некомплект» викладачів...

Хто на світі наймиліший?

Хто на світі наймиліший?

Краків є найближчим до України великим європейським містом, тому вважається серед українців «майже своїм». З огляду на це, ми прогавили факт неймовірного зростання туристичного потенціалу цього міста впродовж останніх років. Провідний світовий туристичний часопис Travel + Leisure («Подорожі та відпочинок»), який видається американською фірмою «Амерікен експресс» і який нараховує у світі 4,5 млн. читачів, оприлюднив свій останній щорічний рейтинг кращих, з точки зору туристичної привабливості, міст світу і окремих континентів, готелів, островів і т. iн. Зацікавлені можуть відвідати сайт www.travelandleisure.com. Сенсацією може видатися те, що читачі журналу віднесли до п'ятірки найцікавіших міст Європи Краків, який при цьому випередив Париж та Прагу.

Жертва «щипачів»

Жертва «щипачів»

Корінні кримчани і мешканці курортних міст добре знають, що влітку треба бути особливо обачними і елементарно не ловити гав. Бо сюди на гастролі масово тягнуться не лише естрадні зірки звідусіль, а й «щипачі», тобто кишенькові злодії. У високій кваліфікації останніх сумніватися не доводиться. Цю особливість курортного сезону, певно, і не врахувала колишній головний друг вітчизняних підприємців, а нині президент громадської організації «Незалежний аналітичний центр» Олександра Кужель.

Не знаючи стежки, не лізь на гору

Не знаючи стежки, не лізь на гору

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Вечірня прогулянка по кримських горах перетворилася для трьох киян та двох жителів Керчі на нічне жахіття. Оскільки в горах темніє досить швидко, туристи не знайшли дороги зі скелі Сокіл ще засвiтло. Двоє дівчат і хлопець об'єдналися з іще двома горе-туристами — чоловіком та його 11-річною дочкою.

Автобуси з баром

Автобуси з баром

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

На автобусах невдовзi подорожувати Україною буде значно комфортніше. Як повідомив на своїй звітній прес-конференції міністр транспорту та зв'язку України Віктор Бондар, уже затверджено вимоги для перевізників на наступні п'ять років.

Простіше знищити, ніж щось змінити

Простіше знищити, ніж щось змінити

Заснована у 1939 році газета Кіровоградської районної ради та райдержадміністрації «Зоря» страждала на типовий для районок пострадянський синдром: інформація про роботу тих же райради і РДА, дешевий папір, мінімальне фінансування. Критичний погляд сприймався як кримінал, і про таке ніхто навіть не мріяв: фінансування обрізати могли вже на наступній сесії райради.

Право на дитинство

Право на дитинство

Єврокомісія фінансуватиме в Україні проект «Право дитини на сім'ю», який реалізуватиме Християнський дитячий фонд. Ідеться про інноваційні технології, створення умов для захисту прав дітей і сімей, поліпшення становища й підтримки малюків, які перебувають під опікою держави. Крім того, проект активно поширює свій досвід серед неурядових організацій і органів державної влади України, повідомляє УНІАН.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики