Міністр оборони Грузії Іраклій Окруашвілi звинуватив Росію в тому, що вона надала притулок лідеру заколотників Кодорської ущелини Емзару Квіциані. Грузія звинувачує цього колишнього представника президента Едуарда Шеварднадзе в Кодорській ущелині у зраді батьківщини. Після придушення грузинськими військами вчиненого його загоном заколоту частина загону Квіциані втекла до Абхазії, а він сам, за словами міністра оборони Грузії, звідти перебрався до Росії. МВС Грузії офіційно оголосило про призначення грошової винагороди в розмірі 100 тис. ларі (приблизно 55 тис. доларів) за інформацію про Квіциані.
Президент Грузії Михаїл Саакашвілі, який вчора прибув з візитом до Польщі, заявив у інтерв'ю польській газеті «Жечпосполита»: «Тиск Росії не вбив нас, а що не вбиває, лише зміцнює... Багато тамтешніх політиків вважають, що ми є ключовою ланкою антиросійської змови. Санкції, які Москва наклала на практично увесь наш експорт — це, звичайно, політичний інструмент. З цим самим зіштовхуються Польща, Молдова та Україна». Саакашвілі вважає, що проблема з сепаратистськими республіками — Абхазією та Південною Осетією, які не хочуть підпорядковуватися Грузії, також організована Москвою: «У дійсності, цей територіальний конфлікт має вирішити, де буде проходити кордон між Грузією та Росією».
Грузія заявила, що вона організує 8 контрольно-пропускних пунктів у Кодорській ущелині, яку повернула під свій контроль. Саме в ущелині, яка є частиною Абхазії, буде обладнано штаб-квартиру «легітимного уряду» Абхазії. Сепаратисти назвали ці плани Тбілісі «провокацією» і привели в бойову готовність свої війська. Росія також попередила, що не буде миритися з конфліктом уздовж її кордонів. Так звані російські миротворці позавчора почали підсилювати свої вже існуючі пости в нижній частині Кодорської ущелини та відкрили два нових блок-пости, на які передислоковано додаткові сили з Гадаутської військової бази. Російська «Незавісімая газета» вчора у статті під заголовком «До Сухумі з'їжджаються шукачі пригод» повідомила, що до столиці Абхазії почали стягуватися тисячі російських добровольців, переважно так звані козаки з Північного Кавказу, але не бракує бажаючих повоювати з ненависною їм Грузією і з інших регіонів Росії. Ці загони російських націонал-екстремістів брали активну участь у відторгненні Абхазії від Грузії під час війни 1992—1993 років. Частина з них озброєна. З огляду на такий розвиток подій, Грузія направила до Кодорської ущелини додатковий контингент у складі 850 військовослужбовців.