Ізраїльська армія позавчора ввечері розпочала масштабну сухопутну інтервенцію до Лівану. Наразі в ній задіяні приблизно 10 тисяч вояків. Метою операції є витиснення бійців «Хезболли» за лінію ріки Літані, тобто щонайменше за 30 кілометрів від кордону з Ізраїлем. Ізраїльтяни закликали тутешніх мешканців залишити свої домівки. Відтак 80 із 100 тисяч населення міста Тір почали тікати на північ. Населення півдня Лівану залишено на поталу ворога. Доставлена впродовж понеділка та вівторка гуманітарна допомога від ООН та Червоного Хреста осіла в Бейруті, оскільки ні Ізраїль, ні «Хезболла» не гарантують безпеку працівникам гуманітарних організацій.
Міжнародна спільнота діє кволо. Позавчора сталася сварка всередині Європейського Союзу. Підготовлену Фінляндією, яка тепер головує в ЄС, резолюцію із засудженням агресії Ізраїлю та закликом припинити бойові дії бойкотували Велика Британія, Німеччина, Чехія та Польща. Ці чотири країни фактично «благословили» Ізраїль на подальше людовбивство. В остаточному, вкрай невиразному, варіанті резолюції міститься лише заклик до «стримання бойових дій».
Сьогодні в Брюсселі міністри закордонних справ ЄС мають розглянути питання про формування миротворчого контингенту та розміщення його в зоні конфлікту. Франція, яка має найбільш тісні історичні зв'язки з Ліваном, висловила готовність очолити таку місію. Свої військові контингенти наразі обіцяють надати Італія, Іспанія, Фінляндія, Туреччина та Індонезія. Але вбивство ізраїльтянами чотирьох спостерігачів від ООН було, ймовірно, показовим актом світу: краще не надсилайте сюди своїх представників. Саме так його зрозуміли більшість країн ЄС та світу, тому бажаючих надіслати свої контингенти до Лівану як кіт наплакав. Питання миротворчого контингенту буде також розглядатися сьогодні в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.