Головне управління культури і мистецтв Олександр Биструшкін очолив ще влітку 1993 року, і в «культурному» середовищі його називали «непотоплюваний». Як сказав у коментарі «УМ» арт-директор мистецької агенції «Арт-Велес» Тарас Грималюк, який часто співпрацював з управлінням, «Олександр Павлович міг знаходити спільну мову з будь-якою владою». Тому інформація заступника голови КМДА Віталія Журавського про підписану ще 31 липня заяву про звільнення Биструшкіна за власним бажанням для багатьох стала несподіванкою.
Прикметно, що заяву Биструшкін написав через кілька днів після повідомлень у ЗМІ про розслідування у КМДА щодо надмірної кількості безплатних концертів на вулицях міста. У коментарі «УМ» Олександр Биструшкін сказав, що причиною звільнення стало необгрунтоване звинувачення, висунуте міським головою Леонідом Черновецьким на одній з останніх нарад: «Моє управління, а значить мене, звинуватили в тому, що ми нелегітимно дозволяємо проводити рекламні концерти в місті. Але моє управління таких дозволів не дає, а може тільки сказати, схвалює проведення подібного концерту чи ні».
«Я не встиг виправдатися — був прямий ефір, пояснює п. Биструшкін. Та й чи варто було це робити? Якщо висловлено недовіру київським міським головою, значить, чиновник повинен подати у відставку. Це питання честі. За 13 років моєї роботи в КМДА немає жодного випадку, який би кинув тінь на моє добре ім'я, і я не хотів, щоб це було і зараз... Я не боюся прокуратури, про яку згадував мер, готовий до будь-якої перевірки.
На запитання, чим займатиметься екс-заступник голови КМДА найближчим часом, він слушно відповів: «Я актор, був ним і залишаюся. А в КМДА мене покликав Леонід Косаківський (перший мер Києва. — Авт.), для того, щоб змінити ситуацію в міській культурі, щоб ми не були хуторянами, а стали культурною столицею. Мені здається, стали...»
Тим часом «культурні» люди подейкують, що диму без вогню не буває, і міське управління культури вже давно розподiлило концертні майданчики столиці — справа малоконтрольована і прибуткова. Щоб влаштувати народні гуляння на День міста-молоді-Конституції-Валентина чи будь-який інший «день з приводом», треба «домовлятися» з конкретними людьми у кількох мистецьких чи продюсерських центрах і домовлятися, ясна річ, не «за так». Але є й інші думки: «Я б не говорив про дерибан, — говорить «УМ» Тарас Грималюк, — по-перше, професійних агентств, які здатні організувати великий концерт, дуже мало. Крім того, не всі акції проводить управління культури, є ще, наприклад, управління спорту».
Також цікавим може виглядати той факт, що фестиваль «Чайка», який серед власне самого фестивалю зазвичай організовує більшість акцій КМДА, вечірки та корпоративні свята, а також надає промоушн у шоу-бізнесі, очолює син Олександра Павловича, депутат Київради Ярослав Биструшкін.