То був не Кучма, а Мороз?

02.08.2006

      Фонд громадських свобод Бориса Березовського надав у розпорядження Генеральної прокуратури України офіційні свідчення свідка, який стверджує, що вбивство журналіста Георгія Гонгадзе було вчинено на замовлення нинішнього спікера Верховної Ради Олександра Мороза та глави російської «Альфа-груп» Михайла Фрідмана. Про це заявив виконавчий директор ФГС Олександр Гольдфарб на вчорашній прес-конференції.

      За словами  Гольдфарба, свідок не є громадянином України і на момент дачі свідчень перебуває у США. У нотаріально завірених письмових свідченнях, даних під присягою, цей чоловік нібито стверджує, що наприкінці літа 2000 року Олександр Мороз кілька разів їздив у Москву. Метою його поїздок було домогтися фінансової й політичної підтримки з боку «Альфа-груп».

      У Москві лідер українських соціалістів буцімто розповідав, що йому відомо про шпигування майора Миколи Мельниченка за Президентом Кучмою, а також про те, що на «плівках Мельниченка» чутно, як Кучма спонукає посадових осіб розправитися з опозиційним журналістом Гією Гонгадзе.

      «Ізмайловське угруповання в особі свого тодішнього лідера Антона Малевського і його партнера Сергія Аксьонова погодилося «прибрати» Гонгадзе і представити це так, нібито Президент Кучма насправді замовив убивство Гонгадзе», — йдеться в прес-релізі Фонду громадських свобод. За версією свідка, «Альфа-груп» «в обмін на допомогу Морозу одержувала можливість скористатися прибутковими приватизаційними проектами в енергетичній та іншій сферах, щойно Мороз і його союзники прийдуть до влади».

      За словами Гольдфарба, згаданий свідок з'явився «на їхньому обрії» після того, як у березні сайт «Українська правда» оприлюднив стенограму розповіді Мельниченка про його співробітництво з Олександром Морозом задовго до вбивства журналіста. Представник Фонду громадських свобод каже, ніби про такого несподіваного свідка чула й українська прокуратура, керівник слідчої групи Роман Шубін «давно хотів його допитати, але не міг знайти».

      Таку заяву скандального олігарха Березовського, котрий уже віддавна вважає себе активним гравцем у «справі Гонгадзе» та українській політиці загалом, важко сприйняти як правдоподібну. Представник інтересів вдови убитого журналіста Валентина Теличенко називає інформацію ФГС «піар-акцією». «Коли в Україні криза, вони (Березовський та його люди. — Ред.) її збільшують», — сказала адвокат в інтерв'ю журналістам.

      Представник обвинуваченої сторони, депутат від СПУ Микола Рудьковський, пояснюючи ситуацію, не виключає, що заява Березовського є «помстою» Блоку Тимошенко за те, що їхня лідерка не стала Прем'єр-міністром.

      Тим часом у прес-службі Генеральної прокуратури повідомили «УМ», що Гольдфарба  допитали 31 липня, задокументованi свiдчення одного з громадян США отримали, i «вони не мiстять жодних об’єктивних даних про причетнiсть Мороза О.О. до замовлення скоєння вбивства Гонгадзе».

 • У Верховній Раді оголошено перерву

  Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>

 • Почати знизу

  Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

 • Вiдставили до лiкарнi

  Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

 • «УДАР» коліном

  Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

 • Морозу відріжуть зв'язок,

  Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>