Ізраїльська артилерія та авіація продовжують бомбардування Лівану. Позавчора було знищено радіовежу та базу ліванської армії, один із снарядів влучив у вантажівку, яка везла медпрепарати. Загинули дві особи. В ніч із четверга на п'ятницю авіація здійснила авіарейди на 130 об'єктів на території Лівану, повідомило вчора громадське радіо Ізраїлю. Впродовж 17 днів війни загинули 445 ліванців та 51 ізраїльтянин. За підрахунками ЮНІСЕФ, під ізраїльськими бомбами в Лівані загинули приблизно 200 дітей, а 700 неповнолітніх отримали поранення. Міністр охорони здоров'я Лівану Мохаммад Халіфі повідомив, що в офіційних даних про кількість загиблих враховуються лише ті жертви, тіла яких знайдено. Але, за його оцінками, ще приблизно 200 тіл загиблих залишаються під руїнами будинків. «Ми не можемо їх дістати, оскільки територiї, де вони загинули, перебувають під постійним обстрілом», — сказав Халіфі. Тобто загальна кількість жертв перевищує 600. Телеканал Сі-Ен-Ен повідомив із посиланням на ліванські джерела, що кількість поранених становить 1498 осіб. В Ізраїлі поранення отримали 282 особи.
Нагадаємо, що конфлікт формально розгорівся з приводу двох ізраїльських військовослужбовців, яких захопили в полон бійці ліванської шиїтської організації «Хезболла». Прем'єр-міністр Лівану Фуад Сініора під час перебування в Римі запропонував провести обмін ліванських та ізраїльських полонених за посередництвом Червоного Хреста. «Хезболла» також виступає за негайне припинення вогню та обмін в'язнями. Глава ліванського уряду заявив, що його країна подасть на Ізраїль позов до міжнародного трибуналу з вимогою відшкодування «варварських знищень», які ізраїльтяни здійснили впродовж двох тижнів агресії на Ліван.
Але не ізраїльські військовополонені стали причиною ізраїльського нападу на Ліван. Закінчилася повним провалом міжнародна конференція щодо ситуації в Лівані, яка відбулася цього тижня в Римі. Заключну резолюцію конференції написано фактично під диктовку держсекретаря США Кондолізи Райс. У ній навіть немає заклику до припинення вогню, а лише висловлено «рішучість» до негайних дій з метою припинення конфлікту. В цих «благих побажаннях» не міститься згадок про направлення до Лівану миротворчого контингенту. Генсек НАТО заявив, що говорити про такий контингент у складі військ із країн-членів Альянсу «зарано». «Успішною» цю конференцію назвала лише Кондоліза Райс. Так воно і є з американської точки зору. Та ще Ізраїль, який заявив вустами міністра юстиції Хайма Рамона, що отримав у Римі дозвіл на продовження операції в Лівані.
Ізраїль мобілізує до армії приблизно 30 тисяч резервістів, а наступ у Лівані буде тривати, заявив позавчора начальник штабу ізраїльських збройних сил генерал Дан Халуц. Він повідомив на прес-конференції, що на цей час із резервістів уже сформовано три дивізії по п'ять тисяч військовослужбовців кожна. Присутній на цій прес-конференції міністр оборони Амір Перец підтвердив попередні заяви уряду, що ізраїльська армія не буде нападати на Сирію, яка підтримує організацію «Хезболла». Сполучені Штати терміново перекидають до Ізраїлю великі партії зброї, снарядів та ракет. Велика Британія погодилася стати перевалочною базою для американської транспортної авіації.
Вперше на війну в Лівані відгукнулася терористична організація «Аль-Каїда». Позавчора увечері катарський телеканал «Аль-Джазіра» передав заяву заступника голови «Аль-Каїди» Аймана аль-Завахірі, в якій він закликав мусульман світу до священної війни з «сіоністами та хрестоносцями». Аль-Завахірі заявив, що «Аль-Каїда» розглядає «увесь світ як відкрите для неї поле бою» і додав: «Ми будемо атакувати скрізь».