В Україні скоєно чергову «мистецьку» крадіжку. Цього разу — на Закарпатті: в Ужгороді невідомі обібрали майстерню відомого художника Юрія Герца. Сталося це серед білого дня, повідомили УНІАН у правоохоронних органах. Злочинці дочекалися моменту, коли художник залишить майстерню хоча б ненадовго (бо пан Юрій майже не залишав приміщення), і хутко обчистили його.
Як розповів «Україні молодій» сам Юрій Герц, коли він повернувся, то помітив відхилену решітку на дверях до майстерні. Спочатку не надав цьому значення, а коли зайшов у майстерню, то відразу побачив у коридорі «голі» підрамники для картин...
За підрахунками художника, у нього зникло 17 полотен. Серед них — «Карпатська осінь», «Карпатська рапсодія», «Христос воскрес», «Свідок часу», «Верховинський весільний мотив» та інші. Деякі з картин були навіть не підписані, без назв. «Зазвичай я це роблю перед виставками, тому навіть підписати їх не втиг», — каже художник. Орієнтовна вартість викрадених полотен, серед яких є й картини розміром 100х120, — близько 200 тисяч гривень. На щастя, з майстерні зникли не всі роботи, а здебільшого лише ті, що висіли на стінах. «У мене багато робіт — на 2-3 виставки. Я ж увесь у майстерні, весь час працюю, бо коли не працюю, то почуваюся хворим», — каже 75-річний художник. Втім втраченого надзвичайно жаль, тим більше, що Юрій Герц не продавав своїх картин.
Заслуженого художника України, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка Юрія Герца можна назвати справді суто закарпатським художником. Адже його полотна — це Верховина і верховинці: природа, обряди та звичаї Карпатського регіону, релігійні свята, пам'ятки. Причому виконані вони в дивовижній мозаїчній манері. Як зазначає Людмила Біксей, науковий співробітник Закарпатського художнього музею імені Й. Бокшая, «стилістично роботи Юрія Герца вирізняються традиційною декоративністю полотен, прийомом використання дивізіонізму поверхні живописної площі, що додає об'ємності та організує цікаву композиційну гру». Словом, роботи художника дуже українські, національні — а таке наразі в моді. На жаль, в моді нині — і «художні» крадіжки. Згадаймо, лишень, гучні пограбування Яготинської картинної галереї та будинку художниці Марії Приймаченко.