Липень в Польщі є, ймовірно, найспекотнішим, за показником середньомісячної температури, з 1779 року, коли розпочалися метеорологічні заміри. У Варшаві наразі середньодобова температура липня становить 23,3 градуса, що на п'ять градусів вище за норму. Це вже найвищий показник за останні півстоліття, стверджує «Газета виборча». І Польща не є винятком. Спека, яка утримується в Європі останні три тижні, вже забрала життя приблизно 40 осіб. Найбільше у Франції — понад 30, ще восьмеро — в Іспанії, по кілька — в Італії та Голландії. Синоптики прогнозують, що високі температури протримаються ще приблизно тиждень.
На південному сході та заході Франції температура сягає 37-38 градусів Цельсія. Не вистачає медичного персоналу для надання допомоги тим, хто цього потребує, тому міністр охорони здоров'я Ксав'є Бертран звернувся до студентів медичних вузів та лікарів-пенсiонерiв з проханням, прийти на допомогу медслужбам країни. Міністр охорони здоров'я Іспанії Елена Сальгадо звернулася через ЗМІ до населення із закликом дотримуватися традиційної для цієї країни сієсти та пити багато рідини. В минулі вихідні на півдні Іспанії стовпчик термометра перевищив позначку в 40 градусів. У Німеччині, особливо на півдні країни, також зберігається 30-градусна спека. У зв'язку з цим виникла потреба вивести з дії одну зі смуг аеропорту в Ганновері. Селяни скаржаться, що на півночі Італії спостерігається найбільша за останні 30 років засуха. Збитки від неї вже на цей час оцінюються приблизно в мільярд євро. У зв'язку із засухою в Польщі припускають, що цьогорічний врожай буде меншим на 20 відсотків. В Австрії зареєстровано температуру 36,8 градуса, що близько до абсолютного рекорду цієї країни від 1983 року — 37,2 градуса. В сусідній Угорщині в денні години температура не падає нижче позначки 30 градусів. У Голландії цьогорічний липень є найспекотнішим із 1706 року, відколи в цій країні розпочалися регулярні метеорологічні заміри. Забудьте про вологий та оповитий туманом Лондон, бо в ньому щоденно стоїть спека 29 градусів. А рекордну температуру — 36,5 градуса — зареєстровано в південно-східній Англії.
Навесні Дунай загрожував Болгарії та Румунії страшними повенями, а тепер рівень ріки впав до такої низької позначки, що загрожує судноплавству. Рівень Дунаю щоденно падає на 20-40 сантиметрів, на окремих ділянках з'явилися пороги, а в районі болгарських портових міст Русе та Сілістра глибина ріки сягає лише від 207 до 267 сантиметрів.
З огляду на спеку стрімко зросло споживання електроенергії. Електрична мережа Чехії перебуває на межі колапсу, тому зупинено кілька великих підприємств. В Іспанії зупинено найстаршу в цій країні АЕС, оскільки вода, відбір якої здійснюється з річок, виявилася занадто гарячою для охолодження реактора, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Спека дошкуляє не лише європейцям. В американському штаті Каліфорнія температура коливається в межах 40 градусів, пожежники не можуть справитися з лісовими пожежами, які підібралися до найрозкішніших районів Лос-Анджелеса — Беверлі Хіллз та Бель Ейр. Бракує води для гасіння пожеж, тому її беруть з плавальних басейнів розкішних вілл.
У зв'язку зі спекою та засухою в Афганістані прогнозують велику продовольчу кризу. Афганська влада та ООН закликали надати цій країні 76 млн. доларів на боротьбу з результатами засухи.