Жахлива пожежа сталася позавчора під вечір у Святошинському районі столиці — на території військової частини по вулиці Відпочинку, 9а горів двоповерховий об'єкт з паливно-мастильними матеріалами Державного підприємства Міноборони «Укроборонпостач». Як повідомила «УМ» начальник Центру пропаганди Головного управління МінНС у м. Києві Наталія Бистра, повідомлення про пожежу від військових надійшло о 17.50, а вже через дев'ять хвилин на місце НП прибули рятувальники.
Вогонь палахкотів так сильно, що для його приборкання знадобилися додаткові сили — пожежники з дев'яти (!) пожежно-рятувальних частин Києва та 19 основних пожежних і спеціальних автомобілів. До того ж, буквально впритул до осередку пожежі, за п'ять метрів від будинку розташовувалося кілька цистерн із пальним — близько 700 кубометрів моторної олії. У будь-яку мить міг статися потужний вибух, наслідки якого було важко передбачити... Не дивно, що пожежі був присвоєний підвищений ранг — «Пожежа №2» і до місця один за одним почали прибувати підрозділи пожежно-рятувальної служби. Вогнеборці лише за півгодини змогли відітнути шлях полум'я від палаючого будинку до цистерн i локалізували його. А вже сам будинок з котельнею гасили піною, бо у виробничих приміщеннях зайнявся ще й уайт-спірт. За десять хвилин пожежу було ліквідовано.
Причина пожежі наразі невідома. Але лише завдяки професійним діям рятувальників МінНС ніхто з людей не постраждав. З'ясувалося, що приміщення будівлі не були обладнані установками автоматичного пожежогасіння та пожежною сигналізацією, що є грубим порушенням правил пожежної безпеки, і саме це призвело до швидкого поширення вогню. Наразі на місці працює спеціально створена комісія, яка має з'ясувати всі обставини та розмір завданих матеріальних збитків.
На думку Наталії Бистрої, можливо, слід вирішити питання про винесення подібних небезпечних військових об'єктів за межі міста, адже у разі НП наслідки можуть бути незворотними. Що й казати, якщо поряд із місцем пожежі проходить газопровід, розташована Святошинська райадміністрація, лікарня, дитячі установи та багато інших об'єктів з масовим перебуванням людей. Питання винесення військових об'єктів Міноборони неоднаразово розглядалося Київською владою. Ще кілька років тому попередній мер Олександр Омельченко хотів звільнити від мілітарі-присутності Червоний хутір на лівому березі столиці i забудувати цю територію багатоповерховим житлом у Бориспільському напрямку. Щоправда влада тоді керувалася винятково зиском від будівництва, а не безпекою людей. Натомість кияни ще добре пам'ятають інші пожежі на військових об'єктах. Одне НП у Головному управлінні залізничних військ у 2002 році чого варте! Тоді без жертв не обійшлося. Цього разу Бог милував. Чи надовго?