Грузія почала перекидати війська у напрямку Кодорської ущелини, повідомила вчора агенція «Інтерфакс». Свідки з тамтешніх сіл повідомили агенції, що вчора вранці в напрямку ущелини проїхали більше 60 автомобілів, з яких половина — вантажівки з військовослужбовцями. Міністерства оборони та внутрішніх справ вчора відмовилися коментувати новий поворот у районі грузинсько-абхазького конфлікту. В минулі вихідні колишній представник президента Грузії у контрольованій Грузією частині Кодорської ущелини Абхазії Емзар Квіциані заявив, що виходить з підпорядкування центральній владі Грузії і має у своєму розпорядженні достатні збройні сили, щоб протидіяти будь-яким спробам штурму контрольованого ним району.
Агенція РІА «Новості» повідомила вчора, що МЗС ніким не визнаної Абхазії направило звернення главі МЗС Росії Сергію Лаврову та генсеку ООН Кофі Аннану у зв'язку з перекиданням грузинських військ у Кодорську ущелину. У зверненні говориться: «МЗС Республіки Абхазія доводить до вашого відома, що вранці 25 липня грузинська сторона, порушивши Московські домовленості про припинення вогню та розведення сил, ввела в зону безпеки велику кількість важкої бойової техніки та збройних сил. Бойова колона на чолі з міністрами оборони і внутрішніх справ прямує в Кодорську ущелину, з якої у відповідності зі згаданою угодою повинен бути здійснений відвід військ Республіки Грузія в місця їхньої дислокації за межами Абхазії».
Між Москвою та Тбілісі продовжується протистояння з приводу подальшої долі так званих російських миротворців у Абхазії та Південній Осетії. А тим часом минулої неділі нове вогнище напруги виникло у самій Грузії, зазначає Бі-Бі-Сі. Вже згаданий колишній представник президента Грузії Квіциані виявився зрадником. Він мотивував свої дії тим, що керівництво Грузії не приділяє достатньої уваги проблемам місцевого населення — представникам етнічної групи сванів. Перебіжчик Квіциані стверджує, що підрозділи грузинської армії на чолі з міністром оборони Іраклієм Окруашвілі планують провести штурм 27 липня і повернути ущелину під свій контроль. Але відроджений ним загін самооборони «Мисливець» чисельністю близько 300 бойовиків має намір чинити опір регулярним військам.
У Тбілісі цей конфлікт вважають внутрішнім і заявляють, що Квіциані здійснив насильницький переворот місцевого значення і населення його не підтримує. «Не було такого випадку, щоб свани зраджували Грузію», — заявила голова парламенту Ніно Бурджанадзе. Грузинський прем'єр Зураб Ногаiделi під час виступу в парламенті висловив упевненість, що «ситуація обов'язково розрядиться». Він попередив про можливість відкриття кримінальної справи проти Квіциані та його прибічників. Бунт у Кодорській ущелині в період загострення російсько-грузинських відносин не є випадковим. «Вважаю, що потрібно все назвати своїми іменами: проти Грузії готується військова інтервенція», — заявив колишній держміністр Грузії з урегулювання конфліктів Георгій Хайндрава в інтерв'ю газеті «Комерсант». Такі припущення мають підстави. В цей час у Ставропольському краї Росії відбуваються масштабні військові навчання «Кавказький рубіж-2006», які будуть тривати до кінця цього тижня. Завданням навчань є... допомога російським «миротворцям», які дислокуються в зонах конфліктів на території Грузії. Міністерство оборони Грузії уважно відстежує ці навчання, які відбуваються безпосередньо біля кордонів країни. Грузинське керівництво небезпідставно побоюється військової інтервенції Росії. Міністр оборони Росії Сергій Іванов, коментуючи перебіг навчань, заявив прямим текстом: «У нас є постійні плани, скеровані на можливе загострення ситуації в регіоні». Так звані «російські миротворці» вже йдуть на відверті провокації. Позавчора вони затримали колону міністерства оборони Грузії в зоні безпеки на території Цалехджихського району Грузії.
Під час виступу по телебаченню президент Грузії Михаiл Саакашвілі відреагував на зраду колишнього повпреда дуже гостро: «Всім, хто здійме руку проти нашого народу, ми покажемо «кузькину мать». Він назвав Квіциані «бандитом» та додав: «Про що з ним можна вести переговори? Хіба що яку камеру і з якими умовами він займе в п'ятому ізоляторі».