Доходи 56 відсотків одеських родин нижчі від прожиткового мінімуму. Так оцінюють жителі облцентру свій фінансовий стан, згідно з даними останнього соцопитування. І лише 10 відсотків опитаних у ході дослідження, здійсненого на замовлення міськвиконкому, вважають рівень добробуту власних родин «вищим від прожиткового мінімуму». Ці дані оприлюднив на прес-конференції співробітник Одеського дослідницького центру «Пульс» Михайло Кунявський, зазначивши водночас, що «протягом останнього півроку частка городян, що мають доходи, нижчі прожиткового мінімуму, дещо зменшилася». У березні поточного року, стверджує соціолог, «тих, що вважали рівень своїх доходів нижчим від прожиткового мінімуму, було 64 відсотки». Хоча, варто зауважити, інформацію про результати опитувань соціологи «Пульсу» протягом поточного року не оприлюднювали.
За словами Кунявського, змінилися за півроку й показники адаптованості населення до складних економічних умов. Так, у порівнянні з даними досліджень, що проводилися у березні, кількість «респондентів, які не вважають, що успішно вписалися в життєві умови», зменшилося з 53 до 36 відсотків. Однак тих, що зараховують себе до числа успішно адаптованих до теперішніх умов, як і раніше, всього 16 відсотків. Як уточнив соціолог, замовлене міською владою соцопитування проводилося в другій декаді жовтня Південноукраїнським відділенням Соціологічної асоціації України на замовлення Одеського міськвиконкому. За місцем проживання опитано 599 респондентів (анкетне опитування методом «віч-на-віч»). Фактична погрішність вибірки за контрольованими соціально-демографічними характеристиками не перевищує 4,1 відсотка.
І насамкінець: залишається лише подивуватися дослідникам одеського «Пульсу», що не вважали за доцільне запропонувати респондентам порівняти свої доходи з установленим законом рівнем прожиткового мінімуму в Україні.