У четвер сім'ю Нагаєвських, яка постраждала у власному дачному будиночку від удару блискавки (детальніше читайте в «УМ» від 19 липня), відвідав міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко. Сім'я перебуває в реанімаційному відділенні Київської опікової лікарні № 2, що розташована на Лівому березі по вулиці Краківській, 13.
Родичка Нагаєвських, двоюрідна сестра Федора, Оксана Ященко, яка саме прийшла навідати хворих, розповіла: «Ходжу в лікарню два-три рази на день по черзі з батьком. Приношу свіжий бульйон для Лариси. Діти ж ще не можуть самостійно дихати. Сусіди з Літок розповіли, що на дітей в ту ніч було страшно дивитися — шкіра висіла лахміттям. Особливо постраждав Вадимчик: коли він побачив у хаті полум'я і дим, то забився у куток кімнати, і Федір у темряві довго не міг його знайти. Малий дуже наковтався чадного газу. Лікарі кажуть, що діти вдихають повітря набагато частіше, ніж дорослі, через це зараз легені Віки і Вадимчика забиті кіптявою, яка навіть за допомогою спеціальних препаратів видаляється дуже повільно. У ніч пожежі місцева «швидка» з невідомих причин узагалі не приїхала. Тож викликали «швидку» з Броварів, яка приїхала тільки через півтори години. На щастя, першу допомогу надала медсестра, що жила по-сусідству. Якби «швидка» забрала постраждалих раніше, стан племінників був би сьогодні набагато кращий».
Міністр Юрій Поляченко погоджується: система надання швидкої допомоги дуже застаріла. Нормативи надання невідкладної допомоги під час приїзду машини швидкої допомоги становлять сьогодні 15 хвилин по місту і 30—40 хвилин у сільській місцевості. Щодня хворі втрачають 2—3 години дорогоцінного часу в чеканні «швидкої», відповідно, кількість летальних випадків зростає на 10 відсотків. Юрій Поляченко запевнив, що розпочато впровадження програми створення єдиної системи надання екстренної медичної допомоги населенню на період до 2010 року. Обсяг фінансування даної програми становитиме 270 мільйонів гривень, з яких 50 мільйонів передбачені в державному бюджеті-2006. Визначено, що на ці кошти буде закуплено спеціальне обладнання для рятувальників, засоби зв'язку, створено комп'ютерну мережу, а також запроваджено школи парамедиків. Парамедики — це пожежники, водії, провідники, залізничники, які пройдуть 40-годинні курси надання швидкої допомоги. А рятувальники та стюардеси прослухають 120-годинні курси, аналогічні до навчання фельдшерів та медсестер. За словами міністра, вся система парамедиків діятиме на благодійних засадах.
Ольга ГЛАДКОВСЬКА.