Учора Верховна Рада таки ухвалила постанову про звільнення Василя Маляренка з посади голови Верховного Суду у зв'язку з поданою ним заявою. Нагадаємо, що цю заяву пан Маляренко написав через кілька днів після парламентських виборів, коли стало зрозуміло, що Блок Литвина, у списках якого стати нардепом під № 5 розраховував i голова ВСУ, до парламенту не потрапляє. Отже працевлаштуватися у Верховній Раді 65-річному Василю Маляренку не вдалося, цей самий парламент відправив його на політичну пенсію 298 голосами «за», після чого депутати проводжали Маляренка оплесками i стоячи.
Виступаючи перед парламентаріями, Василь Маляренко, який очолював Верховний Суд України з листопада 2002 року, зауважив, що все життя намагався бути чесним та об'єктивним, тому хоче сказати правду і сьогодні. Правда така: в Маляренка складні сімейні й особисті обставини, і йому потрібний літній період, а відпустки немає. Одразу після відставки Маляренка під куполом ВР сталася подія, яка дає зрозуміти, що вибори нового голови ВСУ планує узяти під контроль новостворена «антикризова» коаліція.
Саме голоси її депутатів — 234 (значно менше, ніж за відставку Маляренка) звільнили народного депутата Володимира Мойсика з посади судді Верховного Суду. В принципі, усе зрозуміло, адже раніше пан Мойсик власноруч написав заяву, в якій просив звільнити його з посади у зв'язку з обранням народним депутатом за списком блоку «Наша Україна». Водночас на самому засіданні парламенту депутат-суддя просив відкласти розгляд цього питання. Але спікер Олександр Мороз відмовився це зробити, бо «розуміє, що пан Мойсик є авторитетним суддею і, цілком очевидно, може претендувати на посаду голови Верховного Суду». Іншими словами, не хвилюйтеся, пане Мойсику, парламент в разі чого зможе обрати вас суддею ВС i повторно. Хоча важко не помітити у цій логіці Мороза погано прихованого сарказму. Бо зрозуміло, що «нашоукраїнець» на посаді голови ВСУ антикризовій коаліції аж ніяк не потрібен.
.