У політичному середовищі гуляють чутки, що міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який після зради Мороза написав заяву про вихід із Соцпартії, може очолити окрему політичну силу — партію з назвою на кшталт «Європейські ліві». Над нею вже нібито працює старший брат Юрія — Сергій із Рівного, котрий свій партквиток СПУ взагалі прилюдно спалив. Луценко-молодший наразі нібито не підтверджує дані про його участь у проекті «Євроліві», але водночас є всі підстави вважати, що Юрій перебуває на політичному роздоріжжі. Недарма після відомих подій він так рідко виходить на пресу, хоча раніше фігурував перед ЗМІ і з заявами у ЗМІ ледь не щодня.
Куди податися нинішньому главі МВС — «маякнули» соціологи. Юрій Луценко сприймається більшістю громадян як потенційний лідер політичної сили, засвідчують результати опитування, проведеного Центром Разумкова з 18 травня по 2 червня.
Луценко «належить до когорти політиків із відносно високим, порівняно з іншими політиками, рівнем довіри. Луценко єдиний, хто, не будучи лідером політичної сили, називається «цілком» або «скоріше» самостійним політиком більш ніж 30 відсотками респондентів», — ідеться в прес-релізі Центру Разумкова. «Чим вищий рівень довіри до Луценка, тим частіше його називають самостійним політиком: серед тих, хто йому повністю довіряє, — 88,2%, серед тих, хто зовсім не довіряє, — лише 4,8%», — зазначають соціологи.
Відповідаючи на запитання про ставлення до певної політичної сили залежно від того, хто саме з політиків її очолює чи очолить, найчастіше респонденти називають найбільш «бажаними» Юлію Тимошенко, Віктора Януковича, Віктора Ющенка і Олександра Мороза. А відразу за ними у цьому списку йде Юрій Луценко, випереджаючи таких політиків, як Литвин, Вітренко, Симоненко, Єхануров, Кінах. І це при тому, що в Юрія — єдиного з усього переліку — немає «власної», підпорядкованої йому партії чи блоку.