На засіданні уряду позавчора підбивали підсумки роботи економічного блоку за перше півріччя. Нагадаємо, зростання ВВП України в червні становило 9,3 відсотка, за підсумками першого півріччя — 5 відсотків. Позитивну динаміку промисловості (3,6 відсотка) найбільшою мірою визначало зростання у машинобудуванні, металургії і харчовій промисловості. За 9 місяців промислове зростання очікується на рівні 4 відсотків, зазначається у висновках Мінекономіки, оприлюдених на відомчому сайті. Крім того, за висновками міністра економіки Арсенія Яценюка, у першому півріччі вповільнилися темпи зростання імпорту при відновленні експортних показників. Він також висловив упевненість, що підсумки третього кварталу будуть ще кращими. Крім того, за попередніми даними, в першому півріччі до України надійшло близько двох мільярдів доларів іноземних інвестицій, що в чотири рази більше, ніж у минулому році.
Свою думку стосовно підсумків першого півріччя на прохання «УМ» висловив екс-урядовий секретар Віктор Лисицький. Позитивні показники української економіки за перше півріччя він пояснює тим, що уряд Юрія Єханурова проводив більш помірковану і зважену політику, не намагався здійснювати якихось радикальних змін у законодавстві й нормативних документах, як це робила свого часу посеред року екс-Прем'єр Юлія Тимошенко. «Просто бізнес розумів, що його ніхто не підсiче, ніхто не поламає йому правила гри, і він спокійно працював, — зазначив пан Лисицький. — Утім для нашої економіки приріст п'ять відсотків ВВП — це насправді невеликий показник, тому що зростання у нас іде у багатьох випадках «від рівня руїни». Ситуація у фінансовому секторі, на думку експерта, буде стабільною. «Партія регіонів України і ті, хто до неї приєднався , — це люди прагматичні, вони чудово розуміють, що потрібно утримувати інфляцію на низькому рівні. Тому вони не робитимуть нічого такого, що могло б прискорити зростання цін. До речі, я не вбачаю якихось особливих ризиків, що зміна уряду може произвести до збільшення рівня інфляції за 2006 рік. Швидше за все, він буде нижчим за 10 відсотків. Як мені відомо, за січень—червень цей показник становить 2,8 відсотка», — зазначив Віктор Лисицький.
Попри добрі показники, що свідчать про економічне зростання в Україні, позавчора Кабмін на своєму засіданні був змушений повертатися до теми субвенцій місцевим бюджетам. У такий спосіб планується розв'язати проблему боргів, які утворилися в житлово-комунальній сфері за спожите «блакитне паливо» і електроенергію. У цьому році вони зросли більш ніж на шістсот мільйонів і становлять близько трьох мільярдів гривень. Субвенції мають надійти в регіони кількома траншами. Міністр фінансів Віктор Пинзеник поінформував членів уряду, що 368 мільйонів гривень уже перераховано місцевим бюджетам і що напередодні він підписав доручення перерахувати ще 194 мільйони. Крім того, за його словами, «сьогодні-завтра» буде підписано доручення на 220 мільйонів гривень. «Ми очікуємо, — зазначив міністр, — що в липні буде проведено платежі на суму близько 1 мільярда гривень із загальної суми 2 мільярди, як і передбачено бюджетом на цей рік».