Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ
— про італійські мотиви зради Мороза та свій вихід із Соцпартії:
— Це зрада верхівки СПУ, яка зрадила своїй історії і принципам боротьби з кланами і стала на бік одного з кланів. Сьогодні мої колеги, друзі по 15-річній спільній боротьбі з олігархією, голосують і братаються з Чечетовим, Ківаловим, Засухою, іншими діячами кучмізму. Це вже не демократичний соціалізм, а олігархічний «сицилізм». Тому я особисто вийшов із Соцпартії — бо зранку хочу чесно дивитись у дзеркало.
(канал «1+1»)
Євген Кушнарьов, народний депутат із фракції «Регіонів»
— про «чуття єдиної родини» з «Нашою Україною»:
— Ми (Партія регіонів) могли б сьогодні одноосібно формувати уряд, але звертаємось до «Нашої України»: давайте разом це робити, давайте разом нести солідарну відповідальність за долю України, давайте разом отримаємо важелі для впровадження нашої спільної політики в життя. ...Не може бути переможців і переможених. Не може одна половина України перемогти іншу. Ми живемо в одній країні. Так, ми посварились, але ж і в родинах сваряться... Але ж у нас немає можливості, як у чоловіка і дружини, розійтися та створити нові родини. Україна у нас одна.
«5-й канал»
Микола Азаров, народний депутат від Партії регіонів
— про доконаність «синього» реваншу:
— «Антикризова» коаліція, яка сформувалася, — це реальна влада в країні. І всі спроби позбавити її влади, в т.ч. через дострокові вибори, —це спроби державного перевороту.
(НТН)
Леонід Кучма, колишній Президент України
— про своє бачення виходу з сьогоднішньої політичної кризи:
— Країна слабка як ніколи, але боротьба за командні висоти всередині цієї влади точиться запекла. Влада не лише слабка, вона й безвідповідальна... Вважаю, що сьогодні Президент як гарант Конституції має взяти на себе політичну відповідальність за подолання кризи, в якій перебуває парламент після виборів. Я розумію, що як людина і політик Віктор Ющенко може симпатизувати своїй партії та блоку, але як глава держави він повинен прийняти рішення не на користь однієї партії, а на користь народу та держави. В основі такого рішення — політичний компроміс і толерантність єднання народу і держави. Тому я пропоную Вікторовi Андрійовичу ініціювати нову формулу для парламентської коаліції — формулу національного компромісу. Це те, що дозволить об’єднати й сьогоднішню — «антикризову», й учасників із попередньої — «помаранчевої» коаліції. ...Я також не виключаю, що саме Президент міг би виступити з ініціативою укладення широкого пакту національного примирення, до якого слід залучити не лише парламентські фракції, а й позапарламентські партії, громадські організації, громадян України. Тоді бачили б, хто за єдину соборну Україну, а хто за владу за будь-яку ціну. Тому «широка» коаліція, і тільки вона, може врятувати країну.
(«Дзеркало тижня»)
Юлія Тимошенко, лідерка БЮТ
— про своє бачення виходу з ситуації:
— Переворот у парламенті може зупинити Президент, оголосивши про розпуск Верховної Ради або 150 народних депутатів, які можуть покласти свої мандати, і таким чином це призведе до розпуску парламенту. ...Я хочу, щоб усі люди доброї волі, які мають інтелект, зрозуміли, що в парламенті відбувся політичний переворот, тому що дві політичні сили, які виступали проти олігархії, кланів, усією душею підтримали один клан і все, з чим 10 років боролась Україна. Ця більшість політично нелегітимна і недоцільна. Вона не спирається на більшість народу — коли дві ліві партії докорінно змінили свої переконання, не попередивши людей. Цей хаос не можна назвати коаліцією.
(www.rada.gov.ua)
Леонід Черновецький, київський міський голова
— про власний сепаратизм і абстрагування від парламентської метушні:
— У мене повно справ у Києві — тут дуже багато сміття, яке треба прибрати, тут «пробки» на дорогах і, головне, мене цікавить підвищення рівня життя простих людей. Все. Й у Києві в мене досить влади, щоб зробити місто окремою країною... Київ, на мій погляд, — окрема країна.
(УНІАН)