Минуло більше п'ятдесяти днів відтоді, як новообрана Верховна Рада зібралась на своє перше засідання, у формуванні уряду й парламентської коаліції — жодного поступу. Натомість протягом усього цього часу громадяни України мають «задоволення» спостерігати за тим, як лідери фракцій ведуть боротьбу за портфелі та шантажують один одного. Спостерігати цей процес болісно не лише нам із вами, а й Президентові України, який присвятив парламентським «розборкам» своє чергове суботнє радіозвернення до народу.
«Соромно, що законодавчий орган країни перетворюється на шоу-майданчик», — зазначив Віктор Ющенко. Глава держави «стурбований цією затяжною боротьбою особистих інтересів і егоїстичних амбіцій людей, які в першу чергу вирішують сьогодні свої вузькопартійні й особисті інтереси», тоді як першочерговим завданням Верховної Ради є створення дієвої стійкої коаліції, яка сформує професійний уряд. «Мене непокоїть вільне трактування Основного закону народними обранцями, зокрема щодо подання на Прем'єр-міністра. Країні потрібна легітимна влада. Народні депутати мають це усвідомити», — підкреслив Президент.
«З 1 січня 2006 року, після набуття чинності політичної реформи, український парламент отримав розширені повноваження. Змушений констатувати — перші місяці роботи Верховної Ради засвідчили: п'ять політичних сил, що прийшли до парламенту, виявилися неготовими працювати в умовах парламентсько-президентської республіки. Мене непокоять реваншистські настрої деяких політиків», — зазначив Ющенко й підтримав журналістів, які дружно відреагували на інцидент із побиття депутатом-«регіоналом» кореспондентів телеканалу «СТБ».
Цей парламент громадяни обрали в умовах чесних і демократичних виборів, і його склад відповідає суспільним настроям, констатував Президент, запевнивши, що прийняв вибір громадян України, а отже, сприяв і сприятиме налагодженню діалогу між лідерами парламентських сил. «Парламентська більшість повинна усвідомити свою відповідальність за об'єднання країни. Це вимагає рішень, направлених на пошук діалогу і примирення. Ультиматуми у вустах політиків посилюють протиріччя, а не розв'язують проблему», — переконаний Віктор Ющенко. Він стоїть на позиції, що «позачергові парламентські вибори — це надто дороге задоволення для країни. «Право Президента на розпуск парламенту — це його останній аргумент, який він обов'язково використає у разі, якщо парламент, лідери політичних сил, кожен депутат не усвідомлять своєї відповідальності перед Україною. Але як глава держави, який усвідомлює ціну такого кроку, я сподіваюся, що в політиків вистачить мудрості знайти компроміс до 25 липня — дня, коли, згідно з Конституцією, Президент отримає право розпуску недієздатного парламенту, який не зміг сформувати нового уряду», — підсумував глава держави й запевнив, що не дозволить, аби країна була штучно розірвана політиками навпіл.