Такого насиченого пригодами дня не пригадує начальник рятувальної служби «Дельфін» Анатолій Кальченко. Забезпечуючи порядок в районі пляжу №3 міста Бердянська, його хлопці не встигали відпочити після доправлення на берег надто ризикового купальника, як люди знову волали про допомогу.
— Зранку ми попереджали, що вітер дме від берега, просили не користуватися надувними плавзасобами, — розповідає рятувальник Олег Фомін. — Хіба ж подіяло? Лізуть у воду і напідпитку, і на тверезу голову. За принципом «Біда може статися з будь-ким, тільки не зі мною!». Ось ми з Теосовим, моїм тезкою, і мали клопіт.
Мінімум здорового глузду виявили того негожого дня двоє підлітків і жінка передпенсійного віку, молодята з Росії і 12-річна дівчинка, а також парочка закоханих шукачів «екстріму». Тільки на одному пляжі врятовано вісьмох небажаючих дотримуватися бодай елементарних правил поведінки на воді.
Дивує ще одне: цьогоріч рятувальники не одержали жодної гривні зарплати! Пан Кальченко акцентує: тендер з надання специфічного виду послуг «Дельфін» виграв ще у березні. Відтоді законодавство змінилося, і служба порятунку повинна укласти з міськвиконкомом договори. Мерія ж не квапиться це робити; проігноровано і ту обставину, що пляж № 3 — в центрі міста, де, ясна річ, жодної бази відпочинку, відтак роботодавцем може бути лише виконком. «Ми вже погодилися за мінімальну зарплату, 350 гривень, рятувати людей, — каже керівник «Дельфіна». — Та навіть її не одержуємо. Не було б нас — були б трупи. Тоді точно з платнею не було б проблем».
Без хлопців із бердянського «Дельфіна» статистика трагедій на воді була б жахливішою. А так за тиждень, інформує прес-служба облуправління МінНС, на водоймищах регіону загинуло «лише» шість осіб.