Перша у світі «дитина з пробірки» Луїза Браун тепер очікує власну дитину, яка була зачата натуральним способом, повідомляє британська газета «Дейлі Мейл». Луїза народилася 25 липня 1978 року після того, як її батьки Джон і Леслі впродовж дев'яти років намагалися зачати дитину, а потім втратили надію і погодилися на перший у світі експеримент штучного запліднення, який тепер добре відомий у світі під медичним терміном ін-вітро. Цей метод дав надію стати батьками мільйонам безплідних пар у світі. До речі, батьки Луїзи ще раз скористалися з цього методу, і вона тепер має молодшу сестру Наталі. Завдяки методу штучного запліднення за роки з моменту народження Луїзи мільйони людей у різних куточках світу пізнали радість батьківства.
Перше «дитя з пробірки» Луїза, якій через два тижні виповниться 28 років, упродовж двох останніх років є заміжньою жінкою. Свою першу дитину, яка має народитися у січні, вона зачала у цілком натуральний спосiб зі своїм чоловіком, 36-річним працівником служби безпеки корабельної компанії в англійському місті Брістоль Веслі Малліндером. Пара, яка мешкає у передмісті Брістоля, вже привернула увагу ЗМІ під час одруження у вересні 2004 року заявою про те, що вони хочуть мати багато дітей, яких зачнуть та народять цілком природним методом. До речі, на шлюбі був присутній і «другий тато» Луїзи, британський лікар Роберт Едвардс, який разом з уже померлим колегою доктором Патріком Стелтоу 12 років працював над розробкою методу ін-вітро. Тепер ефективність цього методу доведено до 30 відсотків, тобто кожна третя безплідна жінка має шанс стати мамою.
До речі, Луїза Браун є не першою у світі «дитиною з пробірки», яка буде мати власну. Тут її випередила молодша сестра Наталі, яка ще 1999 року народила доньку Кейсі. Дівчинка є цілком здоровою, що дозволило розсіяти підозри в тому, що діти «дітей з пробірок» будуть більш хворобливими. На жаль, із розвитком методу ін-вітро його стали використовувати в не зовсім шляхетних цілях. Із кінця 90-х років у Великій Британії можна замовляти (за додаткову оплату) дитину певної статі. Дехто пішов ще далі. 2002 року пара глухонімих лесбіянок «придбала» в одній із клінік дитину, яка, за їхнім бажанням, була «запроектована» повністю глухою. Ця техніка також дає можливість народжувати жінкам, біологічний вік яких уже не дозволяє зачати природним чином. Так, минулого тижня 62-річна британка Патріша Рашбрук, психолог за фахом, стала найстаршою матір'ю Британських островів. До честі британських лікарів варто зазначити, що вони відмовилися провести таку суперечливу операцію, тому британка звернулася до лікарів однієї з країн колишнього СРСР, а далі до народження дитини нею опікувалися італійські медики.