Катерининська церква, прикраса і візитка Чернігова, опинилася у центрі релігійно- політичного конфлікту. За рішенням облдержадміністрації, церква, в якій до останнього часу був розміщений відділ народного декоративного мистецтва Чернігівського історичного музею ім. Тарновського, була передана віруючим Української православної церкви Київського патріархату, що викликало протест з боку прихильників УПЦ Московського патріархату (кілька років тому на цей храм, збудований у XVIII столітті, претендували обидві конфесії). Початок богослужінь у повернутому церкві храмі мав ознаменуватися прибуттям сюди 11 липня мощей святої великомучениці Варвари, які пообіцяв доставити в місто єпископ Чернігівський і Сумський (УПЦ КП) Мефодій.
Приводом скористалися представники партій так званої «народної опозиції» та потім і «регіонали», котрі за допомогою своїх прибічників та віруючих Московського патріархату, частина з яких, до речі, прибула у Чернігів з інших регіонів України, і серед них, зокрема, відомi за подіями у Феодосії діячі «Союзу православних громадян», і заблокували вхід до церкви. Все це подається під гаслами захисту «єдиного і неділимого» православ'я. Цікаво спостерігати, як на наметах, якi перекрили вхід до храму, поєднується православна символіка та піктограми тих, хто, ще недавно стверджував: «Релігія — опіум для народу».
Слава Богу, за всі ці дні протистояння, окрім словесних перепалок між представниками різних партій і конфесій та намагання зірвати прес-конференцію, яку проводили поблизу Катерининської церкви представники місцевого осередку УНП, до серйозних сутичок не дійшло. Місцева влада і правоохоронці не втручаються у конфлікт навколо церкви. На останній сесії міської ради депутати направили Президенту України та голові Чернігівської ОДА Миколі Лаврику звернення, у якому просять залишити Катерининську церкву у віданні Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній».
Директор Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського Сергій Лаєвський називає те, що відбувається навколо церкви, беззаконням. Працівники музею не мають доступу до експонатів, заблокованих у приміщенні церкви, які вони просто не встигли вивезти. А серед них є просто унікальні, наприклад, фрагменти фарфорового іконостасу, яких було лише два на всю Російську імперію. Хто візьме на себе відповідальність за те, що може статися, коли, наприклад, блокувальникам заманеться сидіти не тільки біля дверей церкви, а й зайти усередину, до чого вони вже закликали?
ДОВІДКА «УМ»
За даними відділу у справах релігій обладмiнiстрацiї, сьогодні в обласному центрі налічується 12 храмів, які належать громаді УПЦ (МП), і 2 храми — УПЦ (КП).