Львів'яни, які після казусу в Івано-Франківську з Віктором Януковичем заздрили франківчанам через те, що у тих в місті є пам'ятник яйцю, тепер отримали надію мати у Львові своє яєчко. І не просте, а величезне та кольорове.
Ідея спорудити гігантську писанку на найвищій точці столиці Галичини — Замковій горі — належить місцевим митцям: художнику-монументалісту Андрію Саєнку та музиканту і продюсеру Андрію Віхотю. Яйце висотою 35—40 метрів, окрім прикраси міста, мало б слугувати і оглядовим майданчиком, а щоб до нього легше було добиратися, є ідея прибудувати фунікулер. Зараз на цю гору місцеві мешканці та туристи забираються пішки.
Автори ідеї вважають, що здоровенна писанка могла б стати символом міста, а також збільшила б потік туристів до Львова, які б хотіли побачити таке чудо. Водночас, як цитує «Львівський портал» історика-архітектора Бориса Возницького, писанка як симол не має стосунку до Львова, хіба що трипільська. А президент благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини Львова» Андрій Салюк іронічно додає: чому б, наприклад, на горі «не встановити шинку або ковбасу?». Як кометує він «Львівській газеті», писанка є символом свята, «але ідея встановити пам'ятник є абсолютно безглуздою».
У коментарі «УМ» мер Львова Андрій Садовий нічого конкретного з приводу цієї ідеї сказати не зміг. По-перше, він ще з нею не ознайомився, а по-друге, при прийнятті таких рішень покладається повністю на фахівців. «У нас (у міськраді. — Авт.) є команда сильних фахівців. Якщо ця ідея пройде апробацію у них та у громадськості, то чому б і ні», — каже «УМ» міський голова. Садовий обережно підходить до різних нововведень. Як він нагадав, свого часу вже була ідея встановити на цій горі монумент з Ісусом Христом. Але найбільше шуму створило довкола себе минулорічне бажання попереднього мера — Любомира Буняка — побудувати на горі замок, який кілька століть тому там дійсно стояв. Громадськість активно протестувала проти цієї ідеї, аргуметуючи тим, що не збереглося жодних документів, які б дозволити відновити приблизну копію історичної споруди. А тому будівництво нового замку сприймалося як спосіб «відмивання» грошей та намагання заробити на ньому, відкривши там ресторан чи інші розважальні заклади.
Зараз же протест щодо нової ідеї може бути пов'язаний не так із дискусіями на тему: «А чому саме писанка?», як з імовірними геологічними проблемами. За словами Бориса Возницького, проект буде важко втілити у життя, бо доведеться укріплювати гору, а можливо, і довбати її. А, як додав львівський художника Влодко Кауфман, таке укріплення разом із попередніми дослідженнями гори може коштувати у кілька разів більше, аніж спорудження самого пам'ятника.