Наразі волинські медики ще чекають детальних аналізів зі львівських лабораторій, але у санітарного лікаря обласної санепідемстанції майже немає сумнівів: троє людей уражені кліщовим енцефалітом. Діагноз волинських медиків, отже, чекає на підтвердження, а тим часом в області забили на сполох і в найбільш заліснених районах пропагують антиенцефалітне щеплення.
Як розповіла агенції УНІАН головний санітарний лікар облсанепідемстанції Наталія Янко, на Ратнівщині, в урочищі Смольна, ще в 1995 році було виявлено природне вогнище кліщового енцефаліту. У зв'язку з цим, близько 4 тисяч осіб у Ратнівському районі вважаються групою ризику, і сьогодні Мінохорони здоров'я зі своїх фондів виділяє їм вакцину для профілактичного щеплення. Пані Янко нагадує, що в той час, тобто у 1995-му, в регіоні енцефалітні кліщі принесли хворобу 75 волинянам.
Кліщовий енцефаліт — гостра вірусна хвороба, яка тяжко вражає центральну нервову систему і може призвести до летальних наслідків. Зрозуміло, що зараза передається з укусом кліща. А саме в цей період — з кінця червня по кінець липня — ці лісові жучки переживають пік природної активності. Наступний пiк активності небезпечних кліщів припаде на останні тижні серпня — вересень. Отже, слід бути обачними в лісах та парках, застерігають епідеміологи.