Учора в обід на сайті Київської обласної адміністрації головою все ще значився Євген Жовтяк. Судові розборки й тривала «коаліціада» геть заплутали не тільки громадськість, а й самих працівників апарату ОДА в тому, кого належить вважати своїм шефом. Одні продовжували коритися Жовтяку, інші рiвнялися на призначену Президентом Ющенком Віру Ульянченко.
Та вчора давня помічниця Ющенка, відома загалу як легендарна Віра Іванівна, нарешті прийшла до «губернаторських» маєтків на площі Лесі Українки. Як повідомили агенції УНІАН працівники адміністрації, Ульянченко з'явилась у приміщенні у вівторок вранці «у супроводі кількох чоловіків атлетичної статури». «Поки що вона не змогла пройти до кабінету керівника ОДА, оскільки той зачинено, — розповідали про вранішні пригоди анонімні інформатори. — Ульянченко розпорядилась викликати слюсарів та зламати замки до кабінету».
О третій дня, коли кореспондент «УМ» зателефонував до приймальні «губернатора», на тому кінці дроту у відповідь на запитання, чи змогла Віра Іванівна потрапити в кабінет, прозвучало: «Так». Євген Жовтяк учора дав прес-конференцію, до речі, там же, в приміщенні обладміністрації. Своє звільнення він вважає незаконним. І, до речі, навіть має на руках судовий вердикт, який зобов'язує поновити його на посаді. Цю постанову було передано і в секретаріат Президента, і до виконавчої служби Печерського району столиці. Натомість у секретаріаті того ж дня, коли суд виніс рішення, було оприлюднено указ про призначення «губернатором» Віри Ульянченко. Наразі пан Жовтяк наполягає на ще одній зустрічі з главою держави.
Щодо нового глави ОДА, то вона вважає, що Жовтяка було звільнено правомiрно. Бо, позаяк це є політична посада, Президент міг зробити це без пояснень. «Я, чесно кажучи, не зовсім розумію моралі державного службовця Євгена Жовтяка, який починає оспорювати рішення Президента в судах, — розповіла в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» Віра Ульянченко. — До того ж, за Конституцією, тільки Президент має право призначати «губернаторів». Відповідно за ним залишається і право знімати... З іншого боку, трудове законодавство у сфері державної служби має бути (і, повірте, буде — це зафіксовано в коаліційній угоді) більш гнучким. Якщо державний службовець не ефективний на такій високій посаді, механізм його відставки не повинен бути ускладнений нічим».