Старий трюк винахідливих співробітників у відрядженні — переночувати у родичів і роздобути квитанцію з готелю — наші підприємливі співвітчизники здогадалися поставити на конвеєр. Щойно діяльність такої міжрегіональної злочинної групи викрили працівники Управління державної служби боротьби з економічними злочинами ГУМВС у Харківській області. Спосіб збагачення ці умільці обрали надзвичайно простий — штампували і продавали різноманітні «липові» документи за проживання у фешенебельних готелях різних міст України. Ділків узяли на «гарячому» — ті саме виготовляли чергові «фальшивки».
Як повідомляє Центр громадських зв'язків Головного управління міліції в Харківській області, з підпільного центру, який розташовувався в кімнаті одного з магазинів із продажу автозапчастин на трасі «Київ—Харків», вилучили гроші, штампи і печатки, оригінали квитанцій та рахунків готелів, фіскальних чеків на проживання, заправку та ремонт автомобілів, а також комп'ютерну техніку, за допомогою якої злочинці «малювали» для відряджених готельні «зірочки». Комп'ютер, до речі, дав правоохоронцям чимало цікавої інформації. Наприклад, що зловмисники штампували квитанції на проживання в готелях не тільки великих міст — Києва, Дніпропетровська, Запоріжжя, Вінниці, Житомира, Івано-Франківська, Полтави, Львова, Кіровограда, Кременчука, Луцька, а й менших — Пирятина, Нікополя, Борисполя, Лубен тощо. Також у комп'ютері зберігалися скановані печатки різних приватних підприємств, фіскальні чеки за проживання у готелях України, «піратська» програма з проектування печаток.
Словом, усе це підприємливим шахраям дозволяло «поселяти» відряджених у фешенебельні готелі, тоді як вони мешкали у значно дешевших. Різницю ж можна було класти собі в кишеню. Для прикладу, в Києві можна скромно поселитися за 120-200 з гаком гривень на добу, а можна переночувати і в номері за дві сотні доларів.
Цікаво, що послугами махінаторів користувалися працівники далеко не бідних організацій Харківщини: АК «Харківобленерго» та УМГ «Харківтрансгаз» НАК «Нафтогаз України». Хоча безпідставне «шикування» співробітників і так кидалося у вічі. Скажімо, за викритими фактами було порушено 17 кримінальних справ стосовно посадовців енергопідприємств, а деяких фігурантів цих справ було затримано. Загалом же відрядженим працівникам удалося обдурити свої організації на більш ніж 1,5 мільйона гривень. Утім це, ймовірно, далеко не остаточна цифра. Наразі слідство продовжує виявляти нові факти таких шахрайств.