Україна за 2,5—3 роки нарешті, можливо, розживеться на свій новий супутник зв'язку. А наразі вона послуговується іноземними. Як повідомив генеральний директор Національного космічного агентства України (НКАУ) Юрій Алексєєв, наша держава підписала відповідний контракт на запуск у 2007 році п'яти супутників іноземного виробництва в рамках програми «Наземний старт».
Як передає слова Алексєєва УНІАН, ця програма здійснюється Росією, Україною, США і Казахстаном з космодрому «Байконур». Вона передбачає запуск супутників вагою до 3,5 тонни. У той час в іншій програмі — Морський старт — з метою уникнення конкуренції запускаються 4—6-тонні космічні апарати.
А щоб відправити в космос власний супутник зв'язку, Україні потрібно 200 мільйонів доларів. Як зазначив директор НКАУ, зараз ведуться переговори з приводу його створення із представниками бізнес-структур Ізраїлю, Росії, Канади та Японії. Раніше з боку України звучали заяви про бажання побудувати новий супутник зв'язку на основі японських технологій. За прогнозами Юрія Алексєєва, космічний апарат може бути збудований і виведений на орбіту протягом найближчих 2,5—3 років.
Україна посідає третє місце за кількістю космічних запусків, утім досі вітчизняні ракетобудівники доправляли в космос лише іноземні супутники. Нагадаємо, що з початку 2006 року здійснено чотири пуски ракет-носіїв українського виробництва. Три запуски «Зеніт-3СЛ» було здійснено за програмою «Морський старт». Ракетоносiй «Циклон-2», стартувавши з Байконуру, вивiв у космос супутник в інтересах Міноборони Росії. У 2006 році заплановано п'ять стартів конверсійної ракети-носія «Дніпро», які проводитимуться з двох майданчиків — Байконуру (3 запуски) і поблизу с. Ясне (Оренбурзька обл., РФ). На 2007 рік також заплановано 5—6 пусків РН «Дніпро».
А от чи вдасться у найближчі роки запустити в космос і наступного українського космонавта, наразі важко сказати. Адже, за словами Алєксєєва, сьогодні такий політ коштує від 18 до 25 мільйонів доларів, і це лише «видима частина» затрат (Леонід Каденюк свого часу літав завдяки домовленостям президентів України та США). Тому найближчим часом у Національного космічного агентства планів відправляти людей в космос немає.