Український уряд активно готується до приїзду на історичну Батьківщину понад півтори тисячі українців, які проживають за кордоном. Позавчора на урядовому рівні булo затвердженo план заходів i концепцію з підготовки та проведення IV Всесвітнього форуму українців, який відбудеться 18 — 20 серпня у Києві.
Зокрема, в програмі Форуму передбачені звіт Української всесвітньої координаційної ради та переобрання її керівних органів, проведення науково-практичних, аналітичних та культурно-мистецьких заходів, а також низки «круглих столів» з гуманітарних, соціальних та економічних питань. Серед них особливу увагу буде приділено питанню Голодомору 1932—33 років, після чого учасники заходу підготують звернення до світової громадськості, ООН тощо з проханням визнати голодомор актом геноциду українського народу.
Основною метою цього заходу, за словами заступника міністра закордонних справ Миколи Маймескула, є залучення закордонного українства до процесів національного відродження. «Також ми хочемо з ними порадитися, разом визначити пріоритети, яка їм потрібна підтримка: які підручники надсилати в тамтешні українські школи, де допомогти з ремонтом шкіл та інших закладів», — додає заступник міністра. За його словами, цього року з державного бюджету для проведення різноманітних заходів для закордонних українців уже витрачено 14 мільйонів гривень із державного бюджету. Для проведення цьогорічного форуму держава виділить 3,5 мільйона гривень (два з них — із «гаманця» МЗС і півтора — від Мінкультури). Як повідомив віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, який головував на останньому засіданні оргкомітету з підготовки до цього заходу, «особливістю нинішнього Форуму буде підвищена увага до проблем східної діаспори, зокрема, українців Російської Федерації, а також представників «четвертої хвилі», тобто сучасних трудових мігрантів.