Коли в Києві планується чергове підвищення цін або тарифів, обгрунтувати їх столичні чиновники намагаються, наприклад, тим, що проїзд у київському метро чи не найдешевший у світі, а комунальні послуги — найсмішніші. Одначе міжнародні рейтинги свідчать про те, що Київ зовсім дарма «прибідняється». За результатами рейтингу найдорожчих міст світу, проведеного дослідницьким центром Mercer Human Resource Consulting, «мати міст руських» опинилася на «почесному» 21-му місці. Вражає, якщо врахувати, що загалом у рейтингу 144 міста.
Очолила список найдорожчих сіті російська столиця — Москва. Дослідники центру зазначають, що на першість «білокам'яної» суттєво вплинула вартість житла. Ймовірно, цей фактор загнав і Київ на перше місце третьої десятки. Адже ще рік тому (станом на березень 2005 року) українська столиця перебувала на 54-му місці. Ціни ж на житло в Києві різко поповзли вгору влітку, коли рейтинг уже був укладений.
Запасатися грошима слід і туристам, які їдуть до Сеула (Корея), — це місто зайняло друге місце, на третьому — Токіо (Японія), на четвертому — Гонконг (Китай), на п'ятому — Лондон (Великобританія), передають «Українські новини». Також у десятку найдорожчих міст увійшли європейські Женева і Цюріх (Швейцарія), Копенгаген (Данія) та Осло (Норвегія).
Американські міста Лос-Анджелес, Сан-Франциско і Чикаго посіли відповідно 29-те, 34-те i 38-ме місця в рейтингу, тоді як столиця Сполучених Штатів — Вашингтон — скромно «притулилася» на 83-му. У Канаді найдорожче жити в Торонто, яке зайняло 47-ме місце, та Оттаві — 90-те. В Австралії найтугіші гаманці треба мати мешканцям Сіднея (19-те місце) та Мельбурна (74-те). А в Латинській Америці найдорожчими містами визнані бразильські Сан Пауло (34-те місце) і Ріо-де-Жанейро (40-ве). При цьому чимало латиноамериканських міст перебувають наприкінці списку. Так, найдешевшими експерти вважають Монтевідео (Уругвай) — 141-ше місце, Каракас (Венесуела) — 142-ге, Буенос-Айрес (Аргентина) — 143-є та Асунсьйон (Парагвай) — 144-те місце.
Центр Mercer Human Resource Consulting, складаючи такі щорічні рейтинги, оцінює міста за 200 показниками, серед яких — їх географічне розташування, вартість проїзду в транспорті, продуктів, одягу, житла. Базовим є рівень проживання у Нью-Йорку (США), який прийнято за базовий у 100 балів. Від нього експерти й відштовхуються, складаючи «найдорожчі» рейтинги. До речі, вся інформація для досліджень береться із живих «джерел», тобто експерти центру виїздять у конкретні міста і збирають інформацію на ціни та послуги власноруч.