Тварини в природі дуже рідко вмирають від старості — хвору й немічну істоту швидко приберуть хижаки. У неволі ж деякі рептилії (в першу чергу черепахи й крокодили) здатні прожити до трьох століть — фантастичний для будь-якої людини термін. До березня цього року жодна тварина не могла порівнятися в мистецтві довгожительства з 250-річною черепахою Аддвайтою, чиє ім'я в перекладі означає «єдина й неповторна». Після того як рептилія із зоопарку Калькутти померла, почесним титулом заволоділа 176-річна черепаха Генрієтта з австралійського зоопарку. Втім Генрієтта вважалася найстарішою істотою на Землі всього три місяці — минулого тижня рептилія, яку, за легендою, вивчав сам Чарльз Дарвін, померла від серцевого нападу.
Як повідомляє «Телеграф», існує думка, що видатний біолог, автор теорії про походження людини від мавпи привіз черепаху-довгожительницю з Галапагоських островів ще 1835 року. Аналіз ДНК, проведений сучасними вченими, показав, що Генрієтта народилася приблизно у 1830 році, за кілька років до подорожі Дарвіна на Галапагоси, тож черепаха цілком могла бути піддослідною твариною вченого, який жив півтора століття тому. Після того як Чарльз подарував тварину знайомим, вона опинилася в Австралії, а з часом стала прикрашати різні зоопарки континенту.
З ім'ям цієї довгожительки були пов'язані не тільки серйозні події, а й казусні моменти. Так, на своє 130-річчя черепаха отримала нетиповий «подарунок» — медична перевірка показала, що йдеться про особу жіночої статі, а раніше черепаху вважали самцем... А під час святкування свого 175-го дня народження рептилія важила 150 кілограмів і своїми розмірами нагадувала обідній стіл. Як згадують працівники зоопарку, понад усе Генрієтта любила ласувати квітами гібіскуса.