Відучора Росія підняла експортне мито на нафтопродукти до 146,9 долара за тонну. Це означає, що через місяць після опублікування в ЗМІ набрала чинності відповідна постанова російського уряду, підписана 24 травня прем'єр-міністром Михайлом Фрадковим. Згідно з цією постановою, мито встановлюється на вивіз легких і середніх дистилятів, газойлів, бензолу, толуолу, пропану, бутанів, етилену, пропилену та інших стиснених газів. До вчорашнього дня експортне мито на ці нафтопродукти становило 137,9 долара за тонну. Підняла Москва й вартість експорту мазуту, мастил та відпрацьованих нафтопродуктів. Завдяки високій ціні на нафту і нафтопродукти Росія створила державний стабілізаційний фонд і планує здійснити інноваційний ривок в економічному розвитку.
Тим часом в Україні відпускні ціни на бензин і дизельне пальне вже в серпні можуть зрости на 5—8 відсотків. Такі прогнози висловлюють у науково-технічному центрі «Психея» та прес-службі ВАТ «Лукойл», повідомляє «Кореспондент». Водночас новий Кабмін, як випливає з коаліційної угоди, введе 25-відсоткове мито на імпорт в Україну бензину і дизельного пального. Таким чином урядовці мають на меті задовольнити інтереси переробників нафти, які у відповідь зобов'язалися забезпечити ринок достатньою кількістю палива за прийнятними цінами, зазначає народний депутат Михайло Волинець. Зустріч «нашоукраїнців» і представників найбільших нафтових компаній відбулася днями.
До речі, в нашій країні стрімко зріс видобуток власної нафти — на 9 відсотків за січень-травень. При цьому її середня ціна на аукціонних торгах 22 червня збільшилася на 3,92 відсотка порівняно з попереднім аукціоном — до 2480,85 гривні за тонну. На думку екс-глави «Нафтогазу України», лідера Республіканської партії Юрія Бойка, як пише «Газета», у світовій економіці обов'язково буде вжито заходи для зниження цін, оскільки їхній рівень уже набув загрозливих масштабів. Зокрема, країни, які не мають енергоносіїв, реалізують проекти з виробництва синтетичної нафти, з переробки бурого вугілля, тож завдяки пошуку альтернативних джерел енергії ціну на нафту вдасться збити.