23 липня в Лос-Анджелесі відбудеться фінал відомого конкурсу краси «Міс Всесвіт». Як уже повідомляла «УМ», цьогоріч на ювілейному, 55-му, конкурсі нашу країну представлятиме Інна Цимбалюк, яка перемогла на відбірковому телеконкурсі українських красунь «Стань Міс Всесвіт». 11 липня, вже в Америці, Інна святкуватиме свій 21-й день народження. Хто знає, можливо, подарунком для неї стане корона найкращої дівчини Всесвіту.
4 липня Інна зі своєю наставницею Олександрою Ніколаєнко попрямують до аеропорту з валізами в руках. До цієї події залишається все менше часу, а тому організатори української частини конкурсу поспішили отримати благословення на вирішальну подорож для нашої претендентки, а заразом - і показати національне вбрання, в якому пані Цимбалюк виходитиме на шоу. Благословляв поїздку Інни на конкурс патрiарх УПЦ МП Володимир на території Києво-Печерської лаври.
Українська красуня виходитиме на сцену конкурсу в трьох сукнях: етнічна - від Діани Дорожкіної, для червоного килиму - від Анжели Лисиці та ще одна від Валентина Юдашкіна. Проте головним предметом обговорень стало конкурсне вбрання у національному стилі. Сукня від Діани Дорожкіної - це модернізоване вбрання часів Київської Русі, стилізоване під вбрання княгині Ольги. Модельєр підкреслила, що сукня створювалась як єдиний порив душі, і в ній утілилась та духовність, та внутрішня краса, яка притаманна українському народові. Над створенням вбрання працювала півтора місяця команда з восьми людей. Уся сукня ручної роботи, розшита бісером та стразами від Сваровскі. Особливо вражає корсет, бісеринка до бісеринки розшитий червоним. У його центрі - велика вишита ікона Божої матері з малям. Діана Дорожкіна порівняла цю ікону з ладанками, що кожен християнин носить на шиї. Увінчуватиме голову Інни своєрідна корона у вигляді Успенського собору, яку виготовили з картону та покрили червоною фарбою із сусальним золотом. На думку модельєра, корона має довершувати образ національно-духовного колориту, втіленого у сукні.
Вбрання від Діани Дорожкіної викликало чимале обурення з боку віруючих. Під завісу заходу біля резиденції митрополита з'явилися невдоволені жінки, які стверджували, що корона претендентки на звання «Міс Всесвіт» є гріхом та виявом бездуховності. Бабці виразили категоричний протест проти участі сукні в конкурсі та звинуватили панну Цимбалюк у тому, що вона «хреста на шиї не носить, а собор на голову почепила».
Мама Інни Цимбалюк стверджує, що влаштований жінками протест був провокацією, а самі вони - фанатичні протестантки (втім кореспондентам «УМ» здалося, що це було ретельно спланованим піаром). А Олександра Ніколаєнко пояснила, чому було обрано саме таке вбрання: «Я не стверджую, що сукня переможе або ввійде у кращу трійку, але те, що вона не залишиться непоміченою, - це факт. Це - наша головна мета... Якою буде реакція - інше питання».
Від роздратованих бабусь Інні разом з Олександрою Ніколаєнко та Діаною Дорожкіною довелося «ретируватися» на машині до Успенського собору. На тлі золочених бань собору Інна вдосталь попозувала перед фотографами з його маленькою копією на голові. І поїхала далі готуватися до найважливішого у своєму житті конкурсу. Зараз Інна майже не має вільного часу: щойно вона навіть знялася у кліпі українського гурту «Екс-президенти» на пісню «Наречена», окрім того, щодня у неї численні зйомки, інтерв'ю та поїздки.
Ірина КАПЛЕНКО,
Вікторія ДОЛГОВА.
КОМЕНТАР
Ігумен Євстратій (Зоря), прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату:
- Щонайменше це дивно. Незрозуміло, чим керуються люди, які використовують для виступів такі символи. Нещодавно Всеукраїнська рада церков звернула увагу, що слід обережніше поводитися з релігійними символами. Адже в сучасному світі надто легко ставляться до релігійної символіки і часто використовують недоречно. У мене неприємні відчуття від цього. Коли освячується звичайний одяг із зображенням Богородиці, цей одяг не стає священним. Адже ми шануємо святий образ, але не поклоняємося майці. Гадаю, що творці костюма могли б використати інші символи часів Київської держави, адже давньокиївська доба була багатою на мистецькі оздоби.