Позавчора віце-прем'єр-міністри України і Польщі з питань паливно-енергетичного комплексу Віталій Гайдук і Марек Пол у Брюсселі підписали договір про підтримку інтеграції українського нафтопроводу «Одеса—Броди» з польськими нафтомагістралями. Оператором проекту від України, як і передбачалося, виступить державна компанія «Укртранснафта», від Польщі — Pryjazn S.A, які координуватимуть всі роботи, пов'язані з реалізацією проекту. Сторони підтвердили зацікавленість у створенні на базі «Одеса—Броди» Євразійського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), у наповненні нафтопроводу каспійською нафтою та її транспортуванні на нафтопереробні заводи Польщі та інших країн Центрально-Східної Європи.
На запитання української служби Бі-Бі-Сі, чи входить підписання цієї угоди у протиріччя з планами реверсного використання нафтопроводу Одеса—Броди, Віталій Гайдук запевнив, що реверсу не буде. За його словами, плани українського уряду передбачають прокачування територією України 18 мільйонів тонн нафти на рік. З них 9 мільйонів тонн — каспійської нафти — підуть від Одеси до Бродів, а решта 9 мільйонів тонн — російської нафти — потечуть придніпровськими магістральними нафтопроводами до Чорного моря.
В українсько-польських консультаціях взяла участь віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Лойола де Паласіо. Вона зазначила, що в Європі створюється новий ринок для легкої каспійської нафти. «Сьогоднішня зустріч є політичним сигналом приватним компаніям для участі в проекті», — наголосила представник Єврокомісії. Міжурядова угода між Польщею і Україною про подовження трубопроводу означає гарантії, політичну впевненість у цілому проекті, що, безперечно, може спонукати приватні компанії до участі в ньому», — заявила де Паласіо. За даними прес-секретаря спецуповноваженого з питань ЄАНТК Олександра Тодійчука Оксани Балюн, на зустрічі у Брюсселі підтвердили зацікавленість у реалізації проекту представники Азербайджану, висловили бажання взяти в ньому участь і представники Грузії.
Спецуповноважений з питань ЄАНТК вважає, що документація на спорудження нафтопроводу від західного кордону України до польського міста Плоцька буде готова до кінця цього року. Будівництво нафтопроводу, довжина якого становитиме 400 кілометрів, триватиме два-три роки. Вартість побудови гілки від Бродів до Плоцька експерти оцінюють у 450 мільйонів доларів. До завершення будівництва польської ділянки трубопроводу каспійську нафту перевозитимуть до Польщі залізничним транспортом. Олександр Тодійчук повідомив «Німецькій хвилі», що розраховує на початок постачання нафти в січні-лютому наступного року.